Hrajeme.cz

Carcassonne Město

Originální název:
Carcassonne Die Stadt
Rok vydání:
2004
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Katalogové číslo: 11669 Kategorie: Štítek:

Popis

Carcassonne Město je samostatná hra vycházející z Carcassonne. Jedním z nových prvků je stavba hradeb okolo města, které v průběhu hry vzniká.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Recenze

 1. Cermakov1

  Byla to pro mne příjemná změna. Dosud jsem hrála jen klasický Carcassone

 2. Jiří Aberle

  Je to samostatná hra, ve které se postupně buduje město Carcassonne. Pokládají se k sobě ulice, městské bloky, trhy a vše se obklopuje hradbami. Hráč se stává měšťanem, správcem městské čtvrtě, trhovcem a nebo strážcem na hradbách. Bodují se uzavřené trhy, ulice a čtvrtě. Z dřevěných prvků se kolem města budují hradby, kde se umísťují strážci a strážní věže. Strážci na hradbách získávají pak body na konci hry. Hra přináší do Carcassonne nové zajímavé prvky a díky hradbám Vám vždy vznikne jiné město. Je svižná, přiměřeně dlouhá a nenáročná. Dobře se hraje ve dvou, třech i čtyřech hráčích. Oproti klasickému Carcassonne je trochu slabší grafické provedení.

 3. Baliend

 4. Veronika

 5. Vašek

 6. Malleus

 7. Jan

 8. fleurette

 9. Petpo

 10. Kuba

 11. Chmelda

 12. PesBobes

 13. Rillanon

 14. Hrabě z Carcassonne

 15. saver

 16. Akilian

 17. Pete

 18. akat

 19. Jose

 20. omas

 21. tondakolik

 22. slonik

 23. sehes

 24. hurak

 25. Marty

 26. danielraska

 27. MM

 28. Matej

 29. Kristýna

 30. jakub

 31. Umar

 32. RionMerist

 33. modrasek01

 34. modrasek0077

 35. royal_blue

 36. modrasek007

 37. modrasek1

 38. blueboys4

 39. blueboys3

 40. blueboys2

 41. pompo2

 42. blueboys

 43. brad1

 44. pompo

 45. brad24

 46. karolína

 47. zuznana

 48. karolína

 49. Zu

 50. karolina

 51. karol

 52. chrobak

 53. Shako

 54. Honza

 55. Asindor

 56. karel

 57. tučňák

 58. Michal

 59. REM


  Tento týden mi známá přivezla z Anglie Carrcassone město. Je to samostatná hra, ve které hráči budují město Carcassonne s ulicemi, městskými bloky, trhy a hradbami. Hráč se stává měšťanem, správcem městské čtvrtě, trhovcem a nebo strážcem na hradbách. Hra je na rozdíl od předchozích her Carcassonne v poněkud luxusnějším provedení. Je dodávaná v dřevěné kazetě v přírodní barvě se zaklapovacím zámkem a zdobené kaligrafickými nápisy a siluetou města Carcassonne vypálené ve dřevě. Součástí hry je 75 karet s motivy domů, cest a trhů ve městě, 32 figurek ve 4 barvách, 72 dřevěných prvků hradeb, 1 městská brána a 12 dřevěných věží. Vše je možno uzavřít do kazety ve dvou textilních váčcích. Hra začíná podobným způsobem jako ostatní hry Carcassonne – přikládáním karet s různými motivy města k sobě tak, že se budují ulice, městské čtvrtě a trhy s rybami, obilím a dobytkem. Bodují se uzavřené trhy, ulice a čtvrtě. V průběhu hry se pak začínají kolem města budovat hradby z dřevěných prvků a hráči mohou na hradby umísťovat strážce. I během budování hradeb se sbírají body umísťováním strážních věží. Strážci na hradbách získávají body na konci hry podle počtu historických a veřejných budov v jejich blízkosti. Hra přináší do Carcassonne mnoho nových zajímavých prvků a to jak fyzická stavba skutečných hradeb, tak některé zajímavosti v získávání bodů. Například uavřený trh získává body nejen za velikost (počet karet) ale i kolik druhů trhů je v oblasti uzavřeno – počet bodů je násobkem počtu karet a druhů trhů. Na rozdíl od hry Carcassonne hrad, kdy jsou hradby jen ploché a jsou pro každou hru neměnné je na závěr této hry vybudováno vždy jiné město obklopeno jinými hradbami. Přestože mám doma všechny dosud vydané hry a rozšíření Carcassonne, hra mne zaujala. Na jedné straně se není třeba učit nějaký výrazně nový herní systém, ale na druhé straně je to přeci jen něco nového. Motivy domů a trhů jsou graficky pěkně propracované, škoda jen, že podklad není tak graficky zajímavý jako krajina u základního Carcassonne. Graficky pak působí postavené město poněkud „“ploše““ – za toto dávám půl bodu v hodnocení dolů. Je to však vynahrazeno zase „“3D““ hradbami.

 60. Gandalf

 61. Pepik

 62. Tygr

 63. Luko

 64. Matěj Baťha

Přidat recenzi