Hrajeme.cz
DomůKatalog herRodinná hraKrálovské rošády

Královské rošády

Originální název:
Kabale und Hiebe
Rok vydání:
2006
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Katalogové číslo: 12214 Kategorie: Štítek:

Popis

Oheň v krbu pomalu dohasíná, plameny svíček skomírají, stíny se prodlužují. To je ta pravá atmosféra pro ctižádostivého šlechtice a jeho úvahy. Úvahy nad světem úkladů a intrik královského dvora.
Spojenci, které hrabě tolik potřebuje pro posílení své moci a respektu, mohou být zcela odlišní. Někteří jsou společensky vysoce na úrovni, jiní patří mezi spodinu společnosti a nahánějí lidem strach a hrůzu. Některé hrabě získal na svou stranu svými činy a přátelstvím, jiní udělají cokoliv pro toho, kdo jim nejvíce zaplatí. V rukou hraběte jsou to však jen figurky. Figurky ve hře, kterou jen on zná a ovládá. Figurky ve hře o moc na královském dvoře…

Další informace

Míra náhody

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Pravidla:

Odkazy:

Recenze

 1. cSf.Loser

  poměrně zajímavá a chytlavá karetní hra se spoustou kombinací. Hra je poměrně jednoduchá na naučení, ale člověk musí probrat dost možností, aby to hrál jakž takž na rozumné úrovni. Oceňuji variabilitu postav a jejich počet.

 2. chajim

  Hra Královské rošády je blafovací hra z dvorského prostředí. Před lety mě uchvátila především díky grafickému zpracování obrázků a atmosféře, ale taky pro svou originalitu herního principu. Hru si občas zahrajeme i nyní v naší herní skupině. Po zkušenostech mohu říci, že mě hra nejvíce baví ve 3-4 hráčích. Ve více hráčích je hra příliš dlouhá a ztrácí svoji svižnost, ve dvou hráčích zase příliš krátká a rychlá. Po domácí úpravě, kdy hrajeme i ve dvou hráčích na tři sloupce, však hra znovu získala své kouzlo. Hra podle mých zkušeností není příliš vhodná pro nezkušené hráče jako vstupenka do herního světa. Nováčci ve světě deskových her mají často problém naučit se, co která karta dělá a mají problém s vyhodnocováním, což je často od této hry odradí. I zkušeným hráčům někdy trvá než se naučí všechny karty zpaměti, ale lépe se s tím vypořádají díky herním zkušenostem. Hra se mi líbí pro svoji nepředvídatelnost a humor. Je vhodnou výplní mezi složitějšími hrami.

 3. Tacud

  Hra Královské rošády mne nadchla se vším všudy.Hrál jsem jí teprve letos a musím říci, že je to zatím nejlepší hra, kterou jsem dosud hrál. Je pravda, že pro dva tato hra není zdaleka tak zajímavá, ale v šesti lidech je to parádní, inteligentní hra plná lsti, intrik a zvratů.
  Nikdy nevíte, kerý ze soupeřů Vám tzv.vrazí kudlu do zad a tím třeba nahraje jinému soupeři k zisku bodové hodnoty. Tohle dělá hru naprosto parádní.
  Hra opravdu výborně promyšlená, graficky nádherná a období této hry-středověk je také podle mého názoru přesně to, co jsem při výberu hry hledal. Naprostá spokojenost.

 4. Kentril

  Uz si ani nevzpominam, jak jsem k teto hre prisel, ale kazdopadne bych si samovolne nekoupil. Jedna se skladani ruznych karet dle vyznamu do sloupcu dle ruznych pravidel. Mozna tu hru prilis odsuzuju, z duvodu hry pouze ve dvou hracich. treba v tech 6 by to bylo zajimavejsi. Vyhody teto hry jsou jednoducha pravidla a trivialni herni system.

 5. matewr

  Překvapivě atmosferická karetní hra, plná intrik a blafování. Vše je ve hře přítomno nenásilně, ale přesto znatelně, takže se v každé partii dočkáte napínavých soubojů o vliv.
  V každém počtu hráčů je hra záživná, pro dva však existují i lepší dílka. Hra je trošku složitější pro první hraní, z důvodu unikátních vlastností karet. Pochopení všech speciálních dovedností karet je přitom to nejdůležitější ke správnému zážitku ze hry,protože právě ony činí hru nepředvídatelnou a svižnou.

 6. Fargo

 7. Mala

 8. ladcu

 9. Lachvos

 10. Vašek

 11. rokoko73

 12. anupinka


  Královské rošády jsou karetní hra. Od ostatních karetních her ji ale odlišuje to, že to není taková ta klasika, při níž hráči odhazují karty doprostřed stolu, nýbrž se jedná o hru vykládací. V krabici najdete šest stejných balíčků karet, které jsou barevně odlišeny. Karty jsou krásně malované a skvělé na nich je podle mě to, že v balíčku je každá úplně jiná, tudíž se vám karty ve hře nemohou opakovat. Přesto jsou pravidla hry celkem jednoduchá, protože na kartách je vše velice dobře vysvětleno. Jediným záporem hry dle mého názoru je, že ve dvou hráčích se hra stává příliš rychlou a není tak plná překvapení. Pro 3 a více hráčů bych ji ale rozhodně doporučila.

 13. Snakehunter

 14. Martin

 15. Aulus

 16. Jan

 17. Jirka

 18. kroksmrti

 19. Darkman

 20. ekyticka

 21. Davides9

 22. little

 23. Hans Joachim Marseille

 24. Veroslavka

 25. Zdenek_

 26. ZdenT27

 27. pastelka

 28. ikri

 29. Wolfling

 30. Chmelda

 31. Nawist

 32. Tomas

 33. Bumla

 34. charin

 35. asp3ct

 36. Rillanon

 37. ABDCE

 38. Michal

 39. smaza

 40. ftoh

 41. adelajda

 42. Fruiko

 43. Terw

 44. Bunny84

 45. Joe

 46. saver

 47. skyfire

 48. bumbrlik

 49. Jan

 50. Hippo

 51. Lada

 52. hippo9

 53. uglugf

 54. Kendar05

 55. Brisco

 56. Chors

 57. Machííírek

 58. PJ_HB

 59. Matteso

 60. Jenn

 61. ZdenaK

 62. samnung

 63. kanei

 64. Jose

 65. omas

 66. Semiš

 67. Bebe

 68. Filmator

 69. Jindřich „“Desgenais““ Cinka

 70. Bibík

 71. Martin

 72. Pavluschka

 73. SasaKrasty

 74. jakubko111

 75. Eduard Doležal

 76. engi

 77. gesslish

 78. cahous

 79. speedy

 80. castb

 81. Last_Elf

 82. Jendulus

 83. ver

 84. Tom a Maca

 85. kath

 86. Joerg

 87. tondakolik

 88. VasekVydra

 89. chajim

 90. Haňulka

 91. gaspoda


  KR som hrala zatial len vo dvojici, a tak som ziskala dojem ze tato hra moze byt pre dvoch chytlava skor po urcitych obmenach. My sme to vyriesili tak, ze sme rozlozili 4 bodove karty a kazdy si zobral 2 sady kariet osob…da sa povedat, ze to malo vacsi smrnc. popravde, istym sposobom ma rozculuje, ze vsetky moje cca strategicke tahy mozu byt skalene jednym tahom supera…napriklad tazko vydobita kombinacia moj princ a panos na zaciatku a superov mag na konci…vskutku neprijemne.. a hlavne ta zradna veta: princ a panos spolu vzdy zvitazia…
  ak mam porovnaavat, tak citadela a tiez aj rim /ktory sa ocitol v rebricku nizsie-ale to asi nie je extra smerodajne/ sa mi zdaju pre dvoch hravejsie a zabavnejsie.
  ahaaa, este ma celkom zmiatla ta velka krabica, ktorej obsah by sa hravo zmestil do krabicky od pigi caju.

 92. Kubajs

 93. The Hammer

 94. Manas

 95. FidoNet


  Tuto hru máme teprve chvíli a když pominu, že mne zaujal celkem zajínavý uvodní text už na krabici ( ne, že bych věřil každému „“žvástu““, ale nápad, který tam byl dával naději na možné dobré zpracování ), tak mě potěšilo množství hracích karet, neboť čím víc, tím více ralativních možností.
  Po vybalení, jsem byl poněkud zaskočen, že nehraji se všemi kartami ( 150-ti ), ale jen s 25, což hodně snížilo mé nadšení pro naději v skvělou hru. Po rychlém přečtení návodu, jsem se zarazil pouze u nepochopitelného ( … a mužete vyměnit kartičku z jedné řady za druhou z jiné. Pokud tato naplní plný počet ……Nesmysl, že ? ) vysvětlení zradce ( už jsem spravný význam pochopil z jiných diskuzí zde na www ), tak jsem byl celkem překvapen. Vypadalo to sice „“šíleně““, ale už první hra nás s ženou celkem zaujala. Druhý den, jen co děti odešli do školy, jsme rozložili karty a už to jelo.
  Mohu říct, že hra je zajímavá, po malých úpravach pravidel, které ještě přidaly na napětí, máme ze hry moc dobrý pocit. Člověk, který rád hraje a má s kým si rozhodně přijde na své.
  Hra umožňuje velké kombinační možnosti, vyžaduje úvahu, pozornost a taky si pamatovat, co už „“šlo““.
  Karty mají pěkný desing i povrch. Hůře se s nimi hraje na hladkém stole, ale to snad nějak „“domáknem““. Spíše karty trochu povolí, jen co se do nich po vánocích pustí naše dítka.
  Shrnutí: Je to hra která má rychlý spád, nepotřebujete pevně daný herní prostor ( lze odehrát třeba i ve vlaku či stanu ), není třeba dlouhých příprav ( cca 2 minutky ), pravidla jsou zcela jasně a rychle pochopitelná ( i pro menší hráče ), nedochází ve hře ke sporům ( vinou nejasností či sporných situací ), …. Myslím, že pro někoho, kdo si rád hraje a hlavně má s kým je to skvělá hra / FidoNet®

 96. Kabalenka

 97. trupik


  Feudalistická společnost je plná intrik a vy se snažíte získat v ní co největší vliv – a to tak, že na svoji stranu získáváte co nejvíce představitelů důležitých společenských vrstev. A toto je podáno jako pěkná vykládací karetní rychlovka.

  Karetních vykládacích her pro dva hráče je k dostání skutečně poměrně mnoho a tak je v této konkurenci těžké uspět. Královské rošády si ale své fanoušky-hráče určitě najdou. Za velké plus považuju to, že téměř všechny speciální funkce karet jsou na kartičkách přímo napsané a není tak nutné hledat v návodu (jak je tomu při seznamování s Blitz und Donner).

  Celou recenzi si můžete přečíst na adrese: https://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/kralovske-rosady.aspx .

 98. Salamandr

 99. jakubko

 100. Kadaver

 101. Black Jack

 102. Ja_Claudius


  Karetni hry maji velkou vyhodu oproti hram s hernim planem v tom, ze jdou hrat prakticky vsude a predevsim v hospode. Zkusili jsme v hospode hrat i Funkenschlag nebo dostihy&sazky, ale to bych nikomu nedoporucoval.

  Nejdrive jsme hravali BANG!, coz je samozrejme vsemi opevovana klasika. Pak jsme zkusili tuto hru a par postrehu: pravidla jsou opravdu jednoduchoucka, urcite to vsichni pohopili drive, nez pravidla BANGu. Herni system je zajimavy, s prvky interakce mezi hraci, i kdyz ne v takove mire jako u BANGu. Nicmene, herni princip je od BANGu odlisny, coz je jenom dobre, protoze jsem ze zacatku mel trochu obavu, aby to nebyl vicemene klon BANGu zasazeny do jine doby, ale to tato hra rozhodne neni. Idealni oddechova hra, kdyz uz jste preBANGovani. Hra dobre odsypa (od 15-30 minut), je celkem zabavna i ve 2 hracich (osobne doporucuji 4 hrace jako ideal). Daji se hrat zajimave komba a vlastne do konce kola nikdy nevite, jake bodove karty posbirate 😉 Graficky je opravdu vydarena, i kdyz mam o ty karticky obcas trochu strach, aby neprisly k ujme – precejen je to na docela mekkem kridovem papiru.

  Jednoznacne ji ale doporucuji – opravdu zajimava oddechovka, klidne jenom pro 2 hrace s jednoduchymi pravidly, krasnou grafikou a vynikajici hratelnosti. Jeji uroven bych si troufl srovnavat s BANGem, takze kdo tihne k tomuto hernimu stylu, musi si tuhle hru zahrat 😉

 103. aneken

 104. eVik

 105. Sasa

 106. krtek

 107. nency

 108. Denny


  Hru jsem hrál párkrát a velmi mě potěšila.
  – Grafika je prostě perfektní, i když uznávám, že to je asi věc vkusu. Ale je příjemné zase po několika hrách zjistit, že v krabici se nachází alespoň zhruba to za co jste vydali své peníze.
  – Herní systém je prostinký a pravidla se naučíte za chvilku, víceméně jen kladete karty a tím odkýváte karty položené vámi nebo spoluhráčem před vámi.
  – Karty „“efektů““, tedy karty kde si musíte zapamatovat co se kde dělá si myslím dokáže každý po třech, čtyřech hrách zapamatovat.
  – No a hra. Je skutečně značně problematické to, že některé karty, které se objeví až nakonec mají tendenci zničit vybudovanou strategii. Někdy je taky trochu složitější závěrečné počítání, ale to jen prvních pár her.
  – My jsme trošku upravovali pravidla a to takto.
  1) Všechny kartičky, které byly v kole použité se dávaly stranou a před novým kolem se míchal jen zbytek. Tím si hráči museli pamatovat co kdo již dal a hra v následujících kolech získávala na náboji a mohla se lépe používat strategie. Použité kartičky jsme si mohli vzít až po vyčerpání původního balíčku.

  Celkově je hra dobrá, grafika nadprůměrná.

 109. patrmont

 110. Rio


  KR je výborná zábava, ale podla môjho názoru je hra príliš chaotická. Každá poloźená karta, môže významne zmeniť celý stĺpec a len ťažko sa premýšla nejaká hlbšia stratégia. Hra je Nepredvídatelná.

  Myslím, že hra by bola zaujímavejšia keby:
  * bolo menej chaotických kariet (cestovateľ, mág, čarodejnica, žobrák, …)
  * hralo sa na viac stĺpcov – počet hráčov + 2
  * na konci sa hráčovi so všetkými kartami nezdvojnásobovalo skóre

 111. rockys

 112. Vuk


  Hra je velmi inteligentní a soupeřivá. Obvzlášť zajímavá na ní je možnost vzájemně si klást překážky a možnost změnit už téměř jisty výsledek hry jedinou kartou. Možná jedine co se mi nelibi je obcas kratka hra s nesouperivimi hraci, za coz muzou malohodnotne bodove karticky.

 113. muffen

 114. maros

 115. Ota

 116. Jezura

 117. Pyranha


  Hru jsem zakoupila svému příteli minulé vánoce. Jelikož jsem často doma pouze mi dva uvažuji při koupi spíše o hrách,které je možno hrát ve dvou a příležitostně ve více lidech.Tato hra této podmínce nejen, že vyhovuje,ale dokonce se počtem hráčů i zajímavě mění.
  Zpočátku nás, pravda, překvapil poněkud obsáhlý návod ke hře, ale hned po asi tak třetí hře, už jsme návod „“ani příliš““ nepotřebovali. Vžití do hry a pochopení nejrůznějších pravidel samozřejmě nemálo přispívá to,že jsou funkce karet s efektem poznamenány ve zkratce i na kartách samotných a že má jedna celá hra celkem šest kol, takže je skoro nemožné si základní pravidla nevrýt pod kůži.Hra má spád, je velmi taktická a díky tomu velmi zábavná.V podstatě není žádné kolo této hry (natož hra celá) stejné jako kolo předchozí. Umožňuje neustálé překvapování a objevování nových taktických lstí, nápadů a blafování. Ačkoliv by se zdálo, že 30-70 min. (jak uvádí výrobce) je na karetní hru dost, vůbec vám nepříde jak rychle celá hra uteče.Ani komunikace mezi hráči nechybí, ikdyž asi není přímo s tímto účelem stvořena.Ani nepíšu o tom jak zdařile jsou všechny kartičky vyvedeny na pevném papíře (ikdyž krabice ve které jsou uloženy je vzhledem k počtu karet poněkud vtipná a nepraktická).
  Máme hru doma rok a ještě stále nás neomrzela ani ve dvojici ani s přáteli.
  Pro srovnání mám doma ještě osadníky s katanu-karetní hra. Tato hra-rošády je naprosto jiná, mnohem zábavnější, komunikativnější a svižnější.
  Jediné s čím mám jako její hráč problém a proč dávám 4,5 bodů je to, že v některých zapeklitějších situacích se bez návodu prostě neobejdete. Třeba my ho máme v podstatě od počátku hry položený na stole k použití při jakýchkoliv nejasnostech nebo pro přesné objasnění některých funkcí, pořadí hodnot apod.
  V celkovém hodnocení Královských rošád tuto hru velmi doporučuji pro všechny dvojice,páry i skupiny přátel či rodiny co mají rádi svižné, překvapivé a taktické hry.
  Užijte si ji 🙂 .

 118. Dita

 119. cuf

 120. H.O.N.Z.I.K

 121. Ladik81

 122. Sandy.czcz

 123. Pavla

 124. tomas

 125. DwarfMan

 126. Křepelka

 127. jakub

 128. Cholerus

 129. manloth

 130. Arvi

 131. Veena

 132. paladin91

 133. lenka

 134. Paja


  Hru Královské rošády jsem hrál poprvé asi před rokem na akci pořádané mými přáteli a velice mě zaujala její v podstatě jednoduchá pravidla.
  Jelikož jsem veliký fanda deskových her a doma již mám pěknou sbírku, rozhodl jsem se při nejbližší příležitosti – narozeniny – hru koupit a udělat si tak radost.
  Po otevření krabičky vás nesmí vyděsit poměrně chudý obsah balení – šest barevných sad pěkně vyvedených karet a ještě balíček bodovacích karet.
  Každý hráč dostane svou barevnou sadu karet, tři si vezme do ruky a hra může začít. Na stůl se vyloží bodovací karty – tolik kolik je hráčů. O tyto karty se nyní rozpoutá opravdová bitva. Každý hráč po směru hodinových ručiček postupně přikládá karty ze svého balíčku do sloupečku pod bodovací kartu, kterou si vybral, že chce získat. Bodovací kartu získá ten, jehož součet síly karet je ve sloupci největší.
  Vtip je v tom, že kromě různé síly karet z hráčova balíčku, mají ještě karty speciální vlastnosti, kterými ovlivňuje ostatní karty ve sloupci. Nechybí vrah, který ničí kartu pod sebou, žebrák, jehož vlivem bere bodovanou kartu ten, kdo má nejnižší součet, což vyvolává mohutné skřípění zubů hráčů, kteří o kartu celé kolo bojovali, a na poslední chvíli jim jí vyfoukl hráč, který tam jen tak přiložil jedinou kartu.
  Takovýchto situací je ve hře nespočet a nikdo si nemůže být až do poslední chvíle jistý, že bodovací kartu, o kterou bojuje, získá.
  Jedinou slabinou hry je náhodné dobírání karet z balíčku. Každý hráč hraje pouze se třemi kartami a po odehrání karty si dobere další. Podíl náhody je tedy vysoký a lze jen málo nahradit nějakou taktikou (občas je opravdu umění s kartami v ruce něco udělat). Další náhoda je pořadí bodovaných karet, které přichází do hry každé kolo. Někdy se stane, že přijdou v jednom kole všechny karty za jeden či dva body a jindy se bojuje o samé silné karty.
  I přes tento handicap jde o skvělou hru, kterou doporučuju všem hráčům, kteří považují setkání s přáteli u deskových her za pohodovou zábavu a ne za turnaj, který musí za každou cenu vyhrát.
  U této hry totiž vzteklouni a profi hráči asi puknou vzteky. Nepřízeň osudu je totiž zaručena.

 135. ifca

 136. GK_voyger

 137. muf

 138. Lapo

 139. matys

 140. ewuchka

 141. Markéta

 142. Kuba

 143. Shako

 144. Friend

 145. Mirka

 146. dilli

 147. enia

 148. Bobr

 149. murphy

 150. Tarenor

 151. lotr

 152. orsej@centrum.cz

 153. Gandalf

 154. PepaK

 155. pogo

  Královské rošády jsou rychlá, svižná a hodně zábavná hra. Takže rozhodně nečekejte náročnou strategii a nulový prvek náhody. Rošády si nejvíce užijí příznivci her jako je Citadela a zejména Bang! Ale myslím si, že rozhodně neurazí ani velmi náročné hráče, třeba jako skvělá oddechová hra mezi dvěma partiemi něčeho složitějšího.

  V krabičce velikosti rozšíření Carcassonne najdete celkem 186 karet dvou druhů. 36 Karet bodových má na sobě jednoduché symboly a bodové hodnoty 1 – 5. Ovšem 150 karet vlivu (sada 25 karet pro každého hráče) se může pochlubit krásnými ilustracemi. Pokud se vám líbí například ilustrace hry Citadela, rozhodně přivítáte styl, v jakém jsou ilustrace Rošád provedeny. Každá karta má určitou hodnotu (číslo v horních rozích) a většina karet má nějakou speciální schopnost (text v dolní části).
  Karty vlivu lze rozdělit na tři druhy:
  – Karty, které mají pouze hodnotu
  – Karty s okamžitým efektem – uplatní se při otočení karty lícem nahoru (viz níže)
  – Karty s efektem při vyhodnocování – uplatní se na konci kola (viz níže)

  Průběh hry je poměrně jednoduchý. Každý si vezme svoji sadu karet, zamíchá ji a 3 karty si vezme do ruky, zbytek si nechá v balíčku před sebou. Kromě toho se na stůl vyloží tolik bodových karet, kolik hraje hráčů. Pod nimi nechte místo, protože právě sem se v průběhu hry vykládají karty vlivu.
  Tah hráče je prostý, vyložení jedné karty vlivu do sloupce pod libovolnou bodovou kartou a dobrání jedné karty ze svého balíčku. Kartu do sloupce vždy dáváte skrytě – lícem dolů. Přiložením karty způsobíte to, že karta, která je ve sloupci nad ní, se otočí lícem nahoru a případně se provede její okamžitý efekt. Pod jednotlivými bodovými kartami se tedy tvoří sloupce karet vlivu, které právě o bodovou kartu ve svém sloupci bojují. Základním pravidlem je to, že bodovou kartu dostane hráč, který má ve sloupci nejvyšší hodnotu svých karet, do tohoto vyhodnocení ale vstupuje spousta speciálních efektů jednotlivých karet.
  Ve chvíli, kdy jsou všechny sloupce naplněny (je v nich alespoň tolik karet, kolik je jejich bodová hodnota), nastává závěrečné vyhodnocení kola. V tuto chvíli se uplatní efekty karet při vyhodnocení a rozeberou se bodové karty. Hraje se na 6 takovýchto kol a zvítězí hráč, který po šesti kolech nasbírá nejvíce bodů. Pokud se vám navíc podaří nasbírat bodové karty se šesti různými symboly, vaše body se zdvojnásobí, což vnáší do hry další, velmi zajímavý, prvek.
  Čekejte hru, ve které budete spřádat plány jak přelstít soupeře a naopak ostatní se vám budou snažit vaše plány zhatit. Situace ve hře není téměř nikdy předem rozhodnutá a velmi často se dá správným zahráním jedné nebo více karet získat významná herní výhoda nebo naopak způsobit protihráči citelná ztráta. Pokud si váš protihráč vyloží do sloupce silnou kombinaci speciálních efektů, stačí vyslat mušketýry, kteří všechny speciální efekty ve sloupci ruší. Pokud se zase o sloupec dva hráči přetahují vysokými kartami, není nic jednoduššího, než tam vyslat žebráka, který hodnocení sloupce otáčí a v tomto sloupci pak vítězí nejnižší součet hodnot. Mág a čarodějnice zas před vyhodnocením některé karty ze sloupce odstraňují a tak dále. A se všemi těmito možnostmi musíte počítat!

  Průběh hry rozhodně není úplně bez náhody. Váš úspěch lehce závisí na tom, jaké karty vám kdy přijdou do ruky a také na tom s kým a jak moc budete v jednotlivých sloupcích bojovat. na druhou stranu všichni hráči hrají s úplně stejnou sadou karet a navíc všechny karty se dají ve hře dobře využít, pokud pro ně najdete to správné místo a správný čas. Je dobré si pamatovat, které karty už kdo zahrál, ve větším počtu hráčů je to ale hodně náročné. Hra ve dvou klade důraz právě na to, co už druhý hráč zahrál, hra ve více hráčích spíše na hodně rychlé reakce na aktuální situaci. Celkově je ale hra úžasně zábavná. Kdekoli jsme ji doteď hráli, byly na ni skvělé reakce a já osobně věřím, že se bude líbit opravdu téměř všem. Pokud hledáte ve hrách zábavu a interakci s ostatními hráči, Rošády jsou pro vás skvělá volba. Pokud hrajete náročnější hry a mezi nimi si chcete odpočinout, Rošády jsou i pro vás. Pokud jednoduché a zábavné hry nemáte rádi, zřejmě vás Rošády nezaujmou.

 156. Agáta

 157. Jaromír Kovařík

Přidat recenzi