Hrajeme.cz
DomůKatalog herRodinná hra7 divů světa (7 Wonders)

7 divů světa (7 Wonders)

Originální název:
7 Wonders
Rok vydání:
2010
Počet hráčů:
2 až 7
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně dlouho trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 12735 Kategorie: , Štítek:

Popis

7 divů světa trvá tři věky. V každém věku hráči obdrží sedm karet. Zvolí si jednu z těchto karet a pak stačí projít zbytek plánu až ke svému sousedovi. Hráči odhalují své karty současně. Každý hráč si pak vybere další kartu z balíčku a proces se opakuje, dokud hráči nemají ve hře šest karet od každého věku. Po skončení všech tří věků hra končí.

7 divů světa je karetní hra zaměřená na vývoj. Některé karty mají okamžitý účinek, zatímco jiné poskytují bonusy nebo vylepšení později ve hře. Některé karty poskytují slevy na budoucí nákupy. Některé z nich poskytují vojenskou sílu sloužící k přemožení sousedů a některé dávají pouze vítězné body.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra náhody

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Doporučení rodiny

Doporučení hráče

Výrobci

,

Autoři

Hra/Rozšíření

Články na Hrajeme.cz:

Odkazy:

Recenze

 1. Jiří Bauma

  populární karetní hra, která se dá atypicky hrát dokonce i v 7, mě osobně ale úplně nechytila, na hráčskou hru mi příjde málo strategická, na čistě zábavnou hru málo akční

 2. thovt.jc

  Skvělá hra, jejíž jedinou zásadní nevýhodou je absence možnosti škodit. Sice můžete sousedovi při draftu vyžrat kartu, která by se mu zrovna hodila, nebo mu ubrat bod, když zrovna bude mít menší armádu, ale obojí mívá málokdy zásadní efekt na hru. Výsledkem je proto dost nízká interakce mezi hráči, což u deskovek (aspoň mě) zamrzí…

 3. Frankie

  Vyborna hra, vetsi pocet hracu je velkym bonusem. Velmi se mi libi graficke provedeni, pridava to hre punc unikatnosti.
  Prijde mi trochu zbytecne velka krabice, na to, ze je to pouze karetka. Tak ci tak, na hrani je to opravdu skvela hra, a nekolik vyrovnanych strategii umoznuje opakovane hrani.

 4. Mahdi

  Jedna z mých velice oblíbených her. Pravidla jsou poměrně jednoduchá a po 1 či 2 hrách se je rychle každý naučí. Výhodou je poměrně krátký čas hraní, který umožní stihnout více her. Hraji nejčastěji s kamarády. Ideálně je počet 5 hráčů, kdy hra má spád a do hodiny je hotovo. Někomu může vadit nemožnost interakce se vzdálenějším sousedem při více hráčích, ale o to je hra snadnější na sledování.

 5. Dejvid97

  Zřejmě nejbolíbenější hra v naší rodině. Po poměrně náročnějším vysvětlování pravidel se stala hrou číslo jedna a hrála se u nás téměř každou možnou chvíli. Velmi oceňuji její spád a interakci mezi hráči (ačkoliv pouze mezi sousedy). S rozšířením Leaders je ještě více znovu hratelná a s rozšířením Cities je velmi zajímavé také hrát týmovou hru až celkem pro 8 hráčů (4 páry). Rozhodně velmi doporučuji pro všechny, kteří mají rádi hry, kterých se dá poměrně taktizovat, plánovat a vymýšlet, ale málo kdy vyjde plán na 100%, vše navíc doplněné o velmi vydařené ilustrace jednotlivých karet!

 6. KarelZendulka

  Baví už dlouhou dobu celou rodinu, jedna z nejoblíbenějších her.

 7. pavel t

  na to, jak málo má hra pravidel, se jedná o překvapivě hodně zajímavou taktickou hru s překrásným artworkem. Navíc se dá hrát ve velice různém počtu hráčů, což je obzvlášť u hráčských her vzácností

 8. stepanstocek

  Tato hra ode mě dostává plné hodnocení hlavně díky tomu, že ji lze hrát v sedmi lidech a herní doba se přitom nijak neprotahuje. Cest k vítězství je několik, ale nezáleží jen vás, zda bude vaši civilizace nejmocnější, pokud jsou hráči po vaší pravici a levici kvalitní, budete mít velký problém, sehnat to co potřebujete a nedostanete nic zadarmo. Ve větším počtu hráčů, těžko ovlivníte, zda bude nejlepší, ale pokud se vám podaří postavit div světa a ještě několik paláců. pokud budete rozsévat zkázu na vedlejších bojištích, nebo půjdete cestou vynálezců na konci hry můžete být spokojeni sami se sebou.

 9. TondaJ

  7 divů nikdy nezklame. Vracím se k ní pořád znovu a vždycky je hra jiná. Pořád můžete zkoušet nové kombinace a taktiky. Záleží samozřejmě na ostatních hráčích, ale princip hry není složitý a i když někdo občas déle přemýšlí, je hra poměrně svižná. Mám i řadu rozšíření. U této hry jsem opravdu rád, že si ji mohu zahrát a ani nemusím vyhrát 🙂

 10. ladysi

  Hrála jsem s kamarády pouze pětkrát, i přes pro mě složitější pravidla jsem hned druhou hru vyhrála, což mě nutí VÝBORNÉMU hodnocení :-D. A je pravda, že jsme si zahráli všichni a všechny to moc bavilo.

 11. matus

  Tuto hru hodnotím jako lehčí euro. S určitým podílem náhody – počáteční rozdělení karet na začátku každého kola. Hra je příjemně interaktivní, to pro mě znamená že aktivně nebortím věci, které má jiný hráč, ale svými rozhodnutími ovlivňuji jeho další možnosti. Velkým plus je velký počet hráčů pi nezměněné hrací době. Dobrá je taky možnost různých cest k vítěství. Mínusem je, že hra je po několika hraních šablonovitá, to znamená že pokud vidím v jakém jsem stavu, tak je zřejmé optimální řešení. Nicméně hru doporučuji, a to hlavně pro nehráče a začátečníky.

 12. spartik

  Opravdová TOP hra. Neuvěřitelný spád i 7 hráčích, což jiná hra nenabídne. Když se někdo zeptá jdeme na 7 Wonder -> ano. Už se těšíme až si koupíme Duel.

 13. cinan

  Pro mně jedna z přelomových her

 14. Sidus

  Naše nejoblíbenější karetní hra a jedna z nejlepších her vůbec, kterou si zahrajete stejně dobře ve dvou jako v sedmi lidech. Nemusíte se obávat, že větší počet hráčů hru zbrzdí, protože hrají všichni naráz. Hra ve dvou dostává nový rozměr – střídáte se v ovládání třetího hráče, skrze kterého můžete ovlivnit soupeře.
  Líbí se nám svižné tempo a vzrušující rozhodnutí, která musíte dělat každé kolo. Dlouhodobou strategii určí div, který budete stavět, jinak je hra spíše o taktice. Genialitu této strhující hry dovršuje mnoho cest k vítězství. I po velkém počtu odehraných partií se nemusíte obávat, že by se vám hra ohrála.
  Vzhledem k jednoduchosti pravidel můžete hrát v podstatě s kýmkoliv. Dokonce i naše 75ti letá teta se ji velmi rychle naučila a začala nás porážet 🙂

 15. majci

  Rychlá zajímavá hra, u které oceňuji, že všichni hráči hrají zároveň a nemusí se tak tedy čekat.
  Není nijak extra náročná ani časově ani na přemýšlení.
  Výhodu mají ti, kteří hru již znají, ale zahrát se dá skvěle i v kupě nováčků 🙂

 16. Grantissimo

  Postav nejproslulejší z divů světa a ovládni celý svět!

  Tahle věta je základním motivem celé hry. Na počátku dostanete jeden z prastarých 7 divů světa a pomocí výhod z něj plynoucích se snažíte dovést svůj národ k vítězství. Celá hra funguje jako card-drafting, kdy pomocí vybraných karet stavíte daný div nebo ostatní stavby města. Počínaje hradbami aby město vydrželo vojenský nátlak a laboratořemi zkoumajícími všemožné bonusy konče.

  Hra dokonale prověří Vaše improvizační a rozhodovací schopnosti. Ať začnete s jakoukoliv taktikou, tak bez značné dávky štěstí, musíte prakticky v každém kole měnit to, co jste ještě před pár sekundami pokládali za vítěznou strategii. Jednou se rozhodnete pro mírovou, sběratelskou cestu technologií, tu zas pro rozdrcení Vašich protivníků na prach.

  Samotná hra je skvělá jako úvodní do světa deskovek. Hodí se i pro konfliktní hráče, protože ač zde je vojenská složka, ze svého města prakticky nevystrčíte ani špičku nosu. Drobným mínusem je poměrně velká složka náhody a pro zkušené hráče. Hra a strategie je po každé sice jiné, ale divy samotnou hru příliš nemění a všechny strategie prozkoumáte během desítky her.

  Tuto hru doporučuji prakticky komukoliv a neměla by chybět v žádné sbírce. Takový moderní evergreen.

 17. Bunny84

  Velice svižná karetka, jejíž nevjětší výhodu spatřuji v tom, že hrají všichni najednou a je hodně cest k vítězství. Po delším čase, si ale každý vypracuje jeden návod na vítězství a ten stále opakuje. Na delší hraní to tedy není.

 18. Svob

  7 divů světa je krásná karetní budovatelská hra v antickém kabátu, řadící se mezi rodinné hry, přesto vhodná i na posezení s přáteli. Pro 2-7 hráčů, kdy ve dvou hráčích je použit mechanismu třetího divu ovládaného střídavě samotnými hráči (tento div je spíše pak odpadištěm, než světoznámým divem). Hra je vybalancovaná pro všechny počty hráčů (důkladně odzkoušeno). Po tři věky si hráči střídají balíčky karet, z kterých vždy jednu vyloží, toto vykládání probíhá u všech hráčů zároveň. Což přispívá k svižnosti hry a díky tomu 30 minut herní doby na krabici, je zpravidla i 30 minut v reálu.

  Jednoduché pravidla se lehce dostanou do krve každému, přesto hra nabízí komplexnost pro náročnější hráče. Konflikt je minimální, prakticky žádný, jelikož se hráči můžou ovlivnit jen nepřímo a pouze sousedícími hráči. I tak ovlivnění je minimální. Tohle pro některé může být velkým záporem, jelikož je tak omezena interakce mezi hráči.

  Plusy – krásná grafika, kompaktnost, rychlé partie, jednoduché pravidla, přesto možnost komplexních strategií, vysoká variability. Možnost rozšíření. Hra je výborná i v 7 hráčích.

  Mínusy – nízká interakce mezi hráči.

  Já sám jsem náročnějším hráčem delších a složitějších her, přesto tuhle hru mám velice rád, protože jsem zatím ještě nenarazil na nikoho, koho by 7 Divů světa nezaujalo. Ať už jsme začali hrát s přáteli nebo s cizinci.

 19. mefi

  Jedna z nej her vůbec. Základní hra je skvěle vybalancovaná a má několik výborných mechanismů. Především je to odehrávání všech hráčů naráz. Pokud se někdo vyloženě nezasekne při připočítávání nákladů na karty, dochází k minimu prostojů. není pak téměř rozdíl mezi hrou ve třech a sedmi hráčích. Hráče hra nutí k flexibilitě a častému přizpůsobení se situaci i několikrát za hru. Výchozí div a hráče a jeho sousedů napoví výchozí strategii, ale teprve nalosování karet v prvních pár kolech ukáže, zda je zvolená strategie vhodná nebo ne. Kdo umí dělat kompromisy a trochu počítat, bude porážet hráče co si na začátku zvolí cíl a drží se ho po celou hru bez ohledu na její vývoj.

  U hry je docela důležitý skill, kdo má nahráno, převálcuje nováčky (těm doporučuju dát na první hru Gizu).

  Hráváme i s rozšířením Leaders – docela narušuje balanc a přidává mnohem větší míru náhody. Díky tomu může dobrý los na začátku pomoci slabším hráčům. na druhou stranu je to další element do hry který je třeba sledovat a může občas pomoct k dobrým „kombům“, kde se vhodní leadeři doplní a umožní vyhrát se strategií co by v základu nebyla možná. Určitě doporučuji hrát prvních několik desítek her jen s výborným základem, rozšíření přidat až když budte mít pocit že všechny strategie hry a cesty k vítězství už znáte.

 20. cSf.Loser

  Jednoduchá hra, do pravidel člověk pronikne velice rychle. Několik možnosti jak bodovat je velké plus. Nicméně na mě je hra moc plytká, žádná partie ve mě nezanechala žádné velké vzpomínky. Sice se hra tváří, že je až pro 7 hráčů, ale v případě, že hrajete v počtu více než 4, tak hrajete jen s hráčem po levé a pravé ruce a netušíte co hrají ostatní a ani vás to nezajímá. Nicméně hra je rychlá a pokud se vás sejde více lidí a nechcete hrát aktivity a podobně tak je to dobrá volba

 21. matrosh

  Já osobně nejsem moc dobrý eurohráč, ale musím uznat, že tato hra vám dává opravdu velký prostor pro taktiku a dokáže vás strhnout. Tématicky je taky dobře provedená, nenudí, netáhne se. Pro eurohráče myslím jedna z nejlepších her.

 22. Scurra

  Skvělá hra, která krásně plyne i ve více hráčích, Jediné co je mi trochu proti srsti je nemožnost interakce se vzdálenějšími hráči.

 23. AlexMatulek

  jedna z mých nej karetek

 24. Bjukenen

  Jednoduchá a velmi rychlá hra. Pravidla pochopíte za 10 minut a v 5 lidech se dá hra pohodlně stihnout ukončit do hodiny. Takže jako oddechovka po náročné partii něčeho tvrdšího, nebo s někým, kdo strategické hry až tak moc nemusí, naprosto ideální.
  Jedna z mála her u které se hráči nehádají (teda skoro=)).

 25. Monka

  7 divů je hra svěží, rychlá, dobře odsejpá, hezky se vysvětluje, protože má jednoduchá pravidla. Hraje se rozhodně lépe ve více hráčích. Je hezky graficky zpracovaná. Dobrá na odreagování. O vítězi se rozhoduje až při bodovém hodnocení, do té doby moc není jasné, kdo je na tom lépe. Dá se i trochu škodit.

 26. misa23

  výborná hra hraju to se svou rodinou a baví to i děti vynikající hra a hodně se toho dozvím

 27. ladyarcher

  V této hře se dostanete do starého světa, kdy ještě všechny divy světa stály a uchvacovaly svou mohutností a krásou, což nyní platí bohužel už jen pro Pyramidy v Gize, které tu s námi budou věčně.

  Každý dostane jeden z těchto starobylých divů jako kartu hráče a bude využívat výhod, které mu poskytne. Některým získáte suroviny, či vojenskou sílu navíc, jiným zase artefakt do konečného sčítání bodů na konci hry.

  V průběhu hry kolují karty k výběru mezi hráči, takže musíte přemýšlet nejen nad tím, zda se daná karta právě teď hodí pro vaše účely, ale také jak moc pomůžete protihráči, když mu ji pošlete k výběru nebo případně jak by vám s ní mohl uškodit. Uškodit může především tím, že získá vojenskou převahu nad vojsky vašimi a vy tak ztratíte na konci etapy bod a protivník ho získá.

  Jinak tato hra moc škodící není, hraje si prakticky každý sám na sebe. Naopak můžete od protihráčů nakupovat suroviny, kterých se vám nedostává nebo získávat body za soupeřovo vyložené karty.

  V naší skupině je velmi oblíbená a nejenom proto, že rychle odsípá, ale také proto, že ji snadno vysvětlíte i méně pokročilým hráčům. S tím, kdo není zvyklý hrát podobný typ her bych se do ní však nepouštěla. Navíc má velký rozptyl, co se týče počtu hráčů. Je pěkně hratelná jak ve třech, tak i v maximálním počtu sedmi hráčů – to už je potom pořádně zajímavé.

  Hned na začátku je potřeba si zvolit svou strategii, protože, jako u každé složitější hry, nemůžete stihnout posbírat vše, co se ve hře nabízí. Naopak snažit se získat od všeho trochu může být na škodu a způsobit na konci hry malý počet bodů. Někdo vyhrává na vojenské vítězství, jiný zas na body za určitou barvu karet. Už jsme této hry hráli nespočetně partií a pokaždé je hra jiná i když už víme co od daného kamaráda můžeme čekat za strategii. Můžeme se naopak na ni zaměřit a pokusit se jeho pokusy zmařit.

  Kamarád dokoupil i všechna rozšíření a mohu určitě doporučit. Jsou v nich další typy karet, jako například karty černé, které dávají většinou nějakou výhodu třeba při nákupu karet jisté barvy. Nové desky divů nebo světový vůdci, které si můžete koupit na začátku každé etapy. Novým prvkem jsou také karty, které udávají nějakou podmínku, kterou když splňujete, tak musíte zaplatit nějaký obnos. Většinou tak zaplatíte, když máte nějakou výhodu proti ostatním. Je tedy dobré takovou kartu radši vyložit sám a neplatit, než jí poslat soupeři. I když si kvůli tomu nebudete moci nechat kartu, která se vám zrovna hodí.

Přidat recenzi