Hrajeme.cz
DomůKatalog herRodinná hraMrňouskové (Minuscule)

Mrňouskové (Minuscule)

Originální název:
Minuscule
Rok vydání:
2014 (české vydání 2015)
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 5 let.
Doba hraní:
Krátká hra – do 30 minut

Katalogové číslo: 13113 Kategorie: Štítek:

Popis

Mrňouskové jsou rychlá závodivá hra. Trať tvoří sedm karet, a každá karta představuje pozici v závodu. Hráči jednotlivé mrňousky během hry přesouvají pomocí pohybových karet a na konci dostanou body za to, na jakém místě se umístili jeho mrňouskové. Nikdo ale neví, který mrňousek komu patří, protože jsou na začátku hry rozděleni náhodně a tajně. V průběhu hry je proto potřeba dobře taktizovat a odhadovat, komu který závodník patří.

Karty pohybu ukazují číslo, o kolik pozic se určitý brouk pohne dopředu nebo dozadu. Může ale také ukazovat určitou pozici, a pak se pohne brouk, který na ní právě stojí. Ve hře jsou také dvě speciální karty. Jedna posune brouka z pozice s třešně až na konec. Druhá pak umožňuje výměnu karty cíle.

Hra končí, když všichni odehráli své karty pohybu. Brouci tím dokončili závod a může se vyhodnocovat. Kdo má nejvíce bodů, vítězí. Můžete ale hrát i na více kol.

Další informace

Počet hráčů

Věk hráčů

,

Počeštění

Rok vydání

Výrobci

Hra/Rozšíření

Články na Hrajeme.cz:

Odkazy:

Video:

Představení hry – UBC (délka videa: 8:59 min.):

Recenze

  1. Tindo

    Velmi pěkná a docela i zábavná malá rodinná hra. Malým hráčům by se nejspíše hodně líbila. S jistotou dokáže zabavit i ty starší hráče.

  2. jarmuk

    trochu náročnější než želví závody

  3. joshua_t

    Hrál jsem s dcerou (5 let) – výborně strávená doba. Hra je jednoduchá, dcera pochopila pravidla po 2 otevřených hrách, po cca. 10 hrách začala i taktizovat. Poté jsme hráli i se ženou, i ve třech stále parádní. Chystáme se na větší partie s větším počtem dětí, věřím, že nebude žádný problém. Doba hry do 30ti minut úplně neodpovídá, všechny naše hry byly kratší. A grafika je skutečně velice roztomilá.

Přidat recenzi