Hrajeme.cz
Nové hry

Mrňouskové aneb závod roztomilých tvorečků

Jednou z novinek, která se objevila v poslední době je hra Mrňouskové. U nás ji vydal Blackfire. Určena je pro 2–6 hráčů od 5 let. Je to rychlá závodivá hra. Jednu partii zvládnete i za 15 minut. Pokud znáte seriál Minuscule, pak rychle poznáte, odkud pochází inspirace i grafické provedení. Pro vlastní hraní ale předlohu znát nemusíte.

Mrnouskove-hra-detailTrať tvoří sedm karet, a každá karta představuje pozici v závodu. Hráči jednotlivé mrňousky během hry přesouvají pomocí pohybových karet a na konci dostanou body za to, na jakém místě se umístili jeho mrňouskové. Nikdo ale neví, který mrňousek komu patří, protože jsou na začátku hry rozděleni náhodně a tajně. V průběhu hry je proto potřeba dobře taktizovat a odhadovat, komu který závodník patří.

Karty pohybu ukazují číslo, o kolik pozic se určitý brouk pohne dopředu nebo dozadu. Může ale také ukazovat určitou pozici, a pak se pohne brouk, který na ní právě stojí. Ve hře jsou také dvě speciální karty. Jedna posune brouka z pozice s třešně až na konec. Druhá pak umožňuje výměnu karty cíle.

Hra končí, když všichni odehráli své karty pohybu. Brouci tím dokončili závod a může se vyhodnocovat. Kdo má nejvíce bodů, vítězí. Můžete ale hrát i na více kol.

Mrňouskové jsou rychlá rodinná hra se skrytou informací, obdobně jako ve hře Želví závody. Díky jednoduchým pravidlům si ji zahrajete s každým. Hra má elegantní plechovou krabičku stejné velikosti jako například Timeline.

Ukázka hry.Karty pohybu.Karty cílů.

 

Ukázka ze seriálu Minuscule (délka videa: 1:21 min.):

 

Mrňouskové v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář