Hrajeme.cz
Nové hryPro náročnéPro rodinné hraní

Hvězdná bitva se Star Realms může začít

Star Realms je karetní hra, která konečně dorazila do našich končin, tedy alespoň do specializovaných obchodů. Do širší distribuce se dostane v lednu. Její české vydání připravil Blackfire. Je to hra primárně pro dva hráče, ale díky přiloženým variantám pravidel si můžete zahrát až v šesti. Jedná se o deckbuildingovou hru. Na začátku máte jen pár karet, postupně během hry získáváte další, a tím si svůj balíček rozšiřujete. Snažíte se přitom o to, aby váš balíček co nejlépe fungoval.

Star-Realms-kartyHra vás zavede do sci-fi prostředí. Karty každého hráče představují jeho vesmírné válečné loďstvo, s nímž se postaví soupeři. Je to silně interaktivní hra. Cílem hry je snížit soupeřovu autoritu na nulu. Každý přitom začíná s 50 body autority. Hráči mají k dispozici dva typy karet: lodě, které slouží k útoku, a základy, které hráče chrání. Vyložené karty také hráči poskytují různé efekty. Některé například uplatní ve chvíli, kdy vyloží další kartu stejné frakce.

Star-Realms-ukázka-karty-Základna
Nové karty hráči získávají nakupováním z tržiště za body obchodu, které nashromáždí, nebo díky efektu některé karty. Každá karta má svou pořizovací cenu, kterou je potřeba zaplatit.

Star-Realms-ukázka-karty-LoďPravidla nejsou složitá, hra ale nabízí řadu možností. Karty mají propracovanou a pěknou grafiku s přehlednými symboly a také texty popisující efekty karet. Textu není mnoho, ale díky české lokalizaci je hra přístupná komukoliv.

Vyzkoušet si ji můžete také v elektronické verzi hry, která je dostupná pro různé platformy (pro iPad, Android, Mac, Windows).

Aktuálně se můžete zúčastnit soutěže o tuto hru, a to až do 29. prosince.

 

Star Realms v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Recenze: Star Realms | Hrajeme.cz 28.2.2016 at 23:04

[…] Hvězdná bitva se Star Realms může začít (novinka) […]

Připojte svůj komentář