Hrajeme.cz
Nové hry

S Vše nej! si užijete dárečky nejen na Vánoce

Kdo by neměl rád dárky? Vybrat ale ten správný dárek, který obdarovaného skutečně potěší nebývá vždy zrovna jednoduché. V nové párty hře Vše nej!, kterou začátkem prosince vydalo Albi, zvítězí ten, kdo bude nejlepší v dávání i dostávání dárků. Ve 3–8 hráčích si ověříte, jaký máte cit pro jejich výběr. Komu byste věnovali například jednokolku, lednici plnou zmrzliny, nový účes, výlet do Vatikánu či dokonalého muže?

Vše-nej-box3dHra je jednoduchá, vtipná a zábavná pro příležitostné i zkušené hráče. Bude vás bavit v rodinném kruhu s dětmi i s přáteli. Pomůže také hravě a nenásilně prolomit ledy ve skupině, která se zatím moc nezná. Dozvíte se o svých spoluhráčích mnoho nového. S hrou jste se již mohli potkat pod jejím původním názvem GiftTRAP. Od svého vydání v roce 2006 si získala řadu fanoušků po celém světě a může se pochlubit nejedním oceněním za párty hru roku, například Game Magazine Best New Party Game 2008, Golden Geek Best Party Board Game (nominace).

Hra obsahuje karty dárků, které jsou podle barvy rozděleny do skupin odpovídající nějaké hodnotě. Žlutá je nejobyčejnější, pak je červená, modrá a nejluxusnější dary najdete v černé sadě. Pro každé kolo se vyloží nová nabídka, zvolíte pro ni jeden z balíčků. Obsahuje o jednu kartu více než je hráčů. Když si je pozorně prohlédnete, vyberete každému spoluhráči jeden dárek, každému jiný, a dáte mu svou kartičku s číslem dárku. Jakmile má každý hráč jednu kartičku od každého spoluhráče, začne fáze vybírání svých dárků. Pomocí žetonů označíte dárky, které byste sami chtěli a který rozhodně ne.

Vše-nej-hraV poslední fázi se dárky postupně „rozbalí“ (vyhodnotí). Ve hře jsou dvě stupnice. Na jedné dostáváte body za dárky, které jste označili, že chcete, a někdo vám je věnoval (BER). Na druhé pak body za dárky, které jste sami věnovali a o které jiný hráč stál (DÁVEJ). Vyhraje ten, kdo se dostane do cíle na obou stupnicích jako první. Vyhodnocuje se na konci kola po rozbalení všech dárků. Může se totiž stát, že vás špatný dárek posune ještě v průběhu kola zpět.

Hra nabízí také rozšířenou variantu hry se třemi speciálními kartami, které můžete použít při rozdávání dárků. Mohou vám přinést dvojnásobný počet bodů (ale i záporných) nebo jednou za hru vyřadit některý dárek z nabídky.

Hru dostanete v netradiční krabici, která má podobu kostky. Hra je v ní elegantně složena. Každý hráč obdrží pytlíček ve své barvě se všemi potřebnými kartičkami. Karty dárků jsou oboustranné a je jich hodně, takže vám hra vydrží na mnoho partií. A je docela dobře možné, že během hry získáte inspiraci na dárek, který později skutečně někomu věnujete.

Související článek:

 

Vše nej! v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář