Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Jak jako jak? Nová blafovací karetní hra

MindOK vydal novou karetní hru Jak jako jak? Zahrajete si ji ve 2–6 hráčích od 8 let. Je to taková karetní obdoba oblíbené hry Bluff. Místo kostek máte k dispozici sadu karet se zvířaty a speciálními kartami. Kolik jaků, koz, supů, svišťů a yettiů je právě v balíčku? V této svižné blafovací hře se snažíte přesvědčit ostatní, že máte pravdu. Jako trestné body se počítají získané karty. Zvítězí ten, kdo jich má na konci nejméně.

Všichni hráči postupně zahrávají karty na společný balíček, a to skrytě, aby ostatní neviděli, jako kartu vybrali. Zároveň nahlásí počet zvířat vybraného druhu, který se právě nachází v balíčku. Místo zahrání karty ale může zpochybnit počet nahlášený předchozím hráčem a zkontrolovat balíček. Kontrola ukáže, kdo měl pravdu, druhý pak dostane celý balíček.

Sázky se ale postupně zvyšují. Stejné číslo můžete nahlásit jen v případě, že zvolíte větší zvíře, než bylo předešlé. Jinak musíte nahlásit vyšší počet než hráč pře vámi. Celou situaci navíc komplikují speciální karty. Ty vám mohou pomoci, ale i uškodit. Žolík se připočítává k právě nahlášenému druhu zvířete. Vykřičník zas mění všechny karty v balíčku na karty právě nahlášeného druhu. Jednička mění hodnoty všech karet zvířat v balíčku na 1. A nakonec karta „STOP“ ruší efekt všech speciálních karet, musí jich ale být lichý počet.

Hra je to jednoduchá, rychlá a zábavná, a výborně se hodí na cesty a pro hraní v rodině i s příležitostnými hráči. Díky pěkným ilustracím zvířat na kartách se hra bude dětem líbit.

 

Jak jako jak? v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář