Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Adrenalin je akční souboj v postapokalyptické aréně

Adrenalin je desková hra inspirovaná počítačovými střílečkami. Pět bojovníků se utká v aréně, ve které nacházejí důmyslné smrtící zbraně i munici. Hra je zasazena do postapokalyptického světa, takže vás nepřekvapí roztodivné postavy a futuristické zbraně. Především je to taktická bitva, ve které jde o to zabít protivníky, ve skutečnosti ale nikdo nezemře, znovuzrození bojovníci se opět vrací do hry. Užijete si proto netradiční střílečku v deskové podobě, která je určena pro 3–5 hráčů od 12 let. České vydání připravil MindOK ve spolupráci s CGE.

Autor hry Adrenaline Filip Neduk v Essenu 2016.

Cílem hry je nasbírat co nejvíce bodů. Ty získáváte především za zranění a eliminaci protivníků. Tato hra tedy není pro žádné útlocitné hráče. Je silně interaktivní a konfliktní. Všichni hraní proti všem a na žádné aliance se nepeče. Dobře se vybavit zbraněmi a hlavně šikovně je využívat je základem úspěchu v této hře. A také trocha nezbytného štěstí.

Ve svém tahu můžete vykonat dvě akce ze tří možných, můžete rovněž provést tutéž akci dvakrát. Na výběr máte pohyb, dozbrojení a střelbu. Pohyb je zřejmý, pohnout se můžete až o tři pole. Dozbrojování vám umožňuje získávat zbraně, ale také nezbytnou munici, bez níž byste mohli používat zbraně maximálně jako drbátko. V této hře je to vyřešeno tak, že si zbraň, kterou nemůžete nabít, prostě nevezmete.

Střelba je klíčovou akcí. „Rozdávat zranění“ je to, oč tu běží. Zahrajete kartu zbraně, určíte cíl, rozdáte zranění a vyhodnotíte případné další efekty zbraně. Při zabití některého protivníka se rozdají body podle podílu zásahů. V případně rovnosti rozhoduje, kdo zasáhl dříve.

Adrenalin ocení především hráči, kteří chtějí interaktivní hru a kteří budou ke hře přistupovat s nadhledem. S pravidly se seznámíte rychle. První výuková hra vás naučí vše potřebné, takže v té další využijete všech možností naplno. Základní pravidla popisují deathmatch mód. Jakmile ho budete mít v krvi, můžete vyzkoušet další módy hry: domination, turret nebo hru s botem.

Hra je propracovaná do detailu a je na ní vidět, že byla dobře otestována a promyšlena. Výrazným prvkem jsou figurky postav, které hře dodávají správnou atmosféru. Podporuje ji i použitá grafika.

 

Adrenaline – figurky.Adrenaline – hráčská deska.Adrenaline v Essenu 2016.Adrenaline – karty.Adrenaline v Essenu 2016.Adrenaline – figurky.Prototyp hry Adrenaline.Prototyp hry Adrenaline.

 

Související články:

 

Adrenalin v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář