Hrajeme.cz
NávodyRady, nápady, tipy

Jak začít s barvením figurek vám napoví Michal, ukáže to na hře Fallout

V nabídce obchodů u nás se již objevilo hodně deskových her, které obsahují také plastové figurky. Jsou zpravidla krásně, detailně provedené a hře dodávají atmosféru. Přesto, anebo právě proto nejednoho hráče napadlo, že by hra byla ještě příjemnější, pokud by figurky byly namalované. Vezměte si například hru Nemesis, v níž máte posádku lodi a vetřelce v různém stadiu vývoje, nebo Zombicide se záplavou zombíků či Pána prstenů: Putování po Středozemi s hrdiny a nejrůznějšími nepřáteli. To jsou hry, které si o nabarvení samy říkají.

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo hraje Warhammer, nebo víte o zkušeném barvíři figurek, určitě vám poradí, jak začít. Některé speciálky a herny pořádají čas od času barvicí workshop, což je skvělý způsob, jak s barvením začít. Nebo se do toho můžete pustit sami. Pak určitě doporučuji, abyste se podívali na nějaké to video o barvení figurek. Na YouTube je jich celá řada, převážně v angličtině.

Najdou se ale i videa v češtině. Velmi pěknou sérii videí pro začátečníky připravil Michal z kanálu Vilge´s Painting. Postupně si s ním můžete nabarvit figurky do deskovky Fallout.

Začínáme s malováním figurek – nářadí, štětce, barvičky, techniky (délka videa: 15:16 min.):


Fallout – Ghúl – 1. díl (délka videa: 19:28 min.):


Další díly:


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář