Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte si

Jaké novinky připravuje Albi pro rok 2016 – 1. část

V tomto roce nebude zahálet ani Albi. Zatím vám představíme některé z připravovaných novinek. Nejvíce hráčů se těší na Robinsona, který měl vyjít již před Vánoci, ale zdržení ve výrobě zapříčinilo přesun na únor 2016. Příznivce karetní hry Bang! určitě potěší vydání verze pro dva hráče nazvané Bang! Duel. Za pozornost také stojí rychlá hra For Sale z prostředí realit, která vyjde v nové grafice od iello. Český název bude jednoduchý: Na prodej. Dočkáme se také rozšíření k rodinné hře Velbloudí dostihy, které se v originále jmenuje Supercup.


Na prodej (For Sale) – pro 3–6 hráčů od 8 let

For-Sale-BoxHra For Sale vyšla již v roce 1997. Loni ji znovu vydalo iello v nové grafice, které se dočkáme také v českém vydání. Je to rychlá a vtipná menší karetní hra, která určitě stojí za pozornost. Téma vás zavede do světa realit. Budete nakupovat různé nemovitosti, pokud možno za nejnižší cenu, a ve druhé fázi hry je prodávat, pokud to půjde, tak co nejdráže. Uvidíte, komu se podaří draze prodat například kadibudku. Zvítězí ten, kdo vydělá nejvíce peněz.

Hra by měla vyjít v dubnu.

Odkaz:

 

Bang! Duel – pro dva hráče od 8 let

Bang-Duel-boxenJak název napovídá, jedná se hru pro dva hráče. V této úpravě známé hry Bang! jeden hráč představuje zákon, druhý psance. Každý má svůj balíček postav. Zvolený počet karet postav ovlivňuje délku hry. Hráči také mají vlastní balíček akčních karet. Střídají se hraní karet a usilují o vyřazení soupeřových postav. Vyhrává ten, kdo je všechny odstraní jako první. Tato verze hry byla představena loni v Essenu.

Tuto hru můžeme očekávat v létě.

Odkaz:

 

Ježkovy voči (3 sind zu viel) – pro 2–4 hráče od 10 let

3-sind-eine-zu-viel-boxJe to jednoduchá a rychlá karetní hra od Amiga, zahrajete si ji zhruba za půl hodinky. Na začátku každý hráč obdrží svůj balíček karet, které postupně vykládá. Musí je šikovně volit tak, aby mu přinášeli body, a ne naopak. Jakmile každý hráč odehraje 18 karet, hra končí. Kdo má nejvíce bodů, vítězí.

Odkaz:

 

Zajíc a želva (The Hare & the Tortoise) – pro 2–5 hráčů od 8 let

Hare-Tortoise-boxZajíc a želva je další z řady her založených na pohádkovém příběhu. Zde se jedná o rodinnou hru, ve které hráči sází na zvířátka účastnící se závodu: želvu, králíka, ovci, vlka a lišku. K pohybu zvířat po cestě se používají karty. Body hráči získávají na konci kola za pořadí jeho zvířátka, které si vylosoval, a za sázky. Hraje se na tři kola a součet získaných bodů určí vítěze.

Odkaz:

 

Červená karkulka (Little Red Riding Hood) – pro 1–5 hráčů od 7 let

Little-Red-Riding-Hood-boxČervená karkulka je dětská kooperativní hra s pohádkových motivem. Hráči se snaží dosáhnout babiččina domu dříve než vlk. V jedné z herních variant může vlka představovat jeden z hráčů.

Odkaz:

 

Velbloudí dostihy – rozšíření (Camel Up: Supercup)

Camel-Up-Supercup-boxRozšíření Supercup přináší čtyři moduly, které obohacují základní hru. 1. Delší závodní dráha s novými kostkami. Velbloudi se mohou pohybovat i dvakrát v každé části. 2. Přináší fotografa a odměnu za správný odhad pohybu velbloudů. 3. Zavádí se sázení na pozici v závodě. 4. Umožňuje uzavírat partnerství, takže ve větším počtu hráčů je možné otevřeně spolupracovat.

 

Další připravované hry

Albi také v tomto roce plánuje vydání rozšíření ke karetní hře Dominion: Temné časy a rozšíření ke kooperativní hře Andor: dobrodružné legendy.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář