Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte siPro náročnéPro rodinné hraní

Jaké novinky připravuje Albi v roce 2017 (2. část) – odhalení na Albi Game Day

Dnes 22. dubna Albi slavnostně pokřtilo velkou novinku, české vydání strategické hry Scythe. Zároveň to byla příležitost pro představení dalších novinek, které Albi pro letošní rok chystá. Každá z připravovaných her má co nabídnout, nabídka je to pestrá od her pro náročné hráče, přes rodinné hry po párty hry.


Pustina (Outlive) – pro 1–4 hráče od 14 let

Je to hra zasazená do postapokalyptického světa. Založena je na mechanismu umisťování dělníků (Worker Placement). Vaším úkolem je přežít šest dnů, než vás vysvobodí. Snažíte se přizpůsobit nebezpečnému světu, získávat zdroje, hledat další přeživší. Během denní fáze kola vyrážejí vaši hrdinové za zdroji, v noční fázi zabezpečují kryt. Jen ten nejsilnější klan přežije.

Plánované vydání: podzim

Odkaz: BoardGameGeek

 

Šťastný candát (Happy Salmon) – rychlá, akční hra pro celou rodinu, pro 3–6 hráčů od

Je to jednoduchá, rychlá a akční hra, ve které se nehraje na kola, ale všichni hrají zároveň. Vybírají si akce na svých kartách a snaží se je realizovat co nejrychleji. Zvítězí ten, kdo se jako první zbaví svých karet. Karty jsou uloženy v praktickém pouzdru v podobě ryby, které se vám dobře hodí, kamkoliv vyrazíte.

Plánované vydání: léto

Odkaz: BoardGameGeek

 

Empatia – původní česká párty hra s originálními kartami

Empatia je původní česká hra s ilustracemi od známé výtvarnice Marie Brožové. Hra přináší dvě varianty: v jedné hráči zápolí proti a ve druhé se snaží spolu nahrát co nejvíce bodů. Empatia je hrou, při které budete debatovat nad obsahem karet, snažit se uhádnout, která karta se komu nejvíce líbí, odhadovat, který obrázek nejvíce vystihuje slova „ranní rosa“. Empatia je určená pro všechny hráče, kteří si chtějí hru užít, spíš, než že by museli zvítězit.

Plánované vydání: podzim

 

Kanagawa – karetní hra pro 2–4 hráče od 10 let

Graficky krásně zpracovaná hra. Jejími autory jsou Bruno Cathala a Charles Chevallier. Ve hře představujete žáky japonského mistra Hokusai, který svou školu otevřel u velké tokijské zátoky. Chcete mu dokázat, že jste hodni být jeho žáky. Pomocí karet budete tvořit své dílo tak, aby ladilo tématy i podle ročního období.

Plánované vydání: léto (začátek července)

Odkaz: BoardGameGeek

 

Gobbit – malá postřehová hra pro 2–8 hráčů od 6 let

Ve hře se snažíte sebrat ostatním hráčům jejich karty a zároveň si svoje karty ubránit. Zvítězí ten, komu na stole zůstane karta. Karty znázorňují tři zvířata ve třech barvách. Zvířata se vzájemně požírají podle své barvy a přesného potravinového řetězce: chameleon jí komára, had jí chameleona. Zvláštní kartu představuje gorila, zabije všechny tři další druhy zvířat a posílá je na hřbitov.

Plánované vydání: podzim

Odkaz: BoardGameGeek

 

Únikovka: Závod s časem (Deckscape: Test Time) – pro 1–6 hráčů od 12 let

Je to úniková kooperativní hra schovaná do malé krabičky a balíčku karet. Úkolem hráče či skupiny je podle instrukcí na kartách projít celým balíčkem, vyřešit přitom celou řadu logických úkolů. Hra probíhá v reálném čase. Tento balíček je první z řady samostatných tematických her.

Plánované vydání: léto

Odkaz: BoardGameGeek

 

Diamant – rodinná hra pro 3–8 hráčů od 8 let

Hráči se pouští na dobrodružné výpravy do podzemí, aby získali poklady v podobě diamantů a rubínů. Mohou ale narazit na řadu nebezpeční, a pokud budou riskovat příliš, nedostanou nic. Hra je založena na principu press-your-luck (pomož svému štěstí). Jedná se o nové vydání hry z dílny iello.

Každé kolo se otočí jedna karta s částí šachty. Každý hráč se může rozhodnout, zda končí s hledáním a bere již nalezené diamanty nebo zda bude pokračovat v hledání. V balíčku karet číhá nebezpečí v podobě hadů, škorpionů, jedovatých plynů a závalů. Pokud podruhé narazíte na stejnou kartu s nebezpečím, musíte ihned ze šachty utéct a nezískáte žádný diamant. Čím více hráčů opustí šachtu, tím větší je šance na zisk většího počtu diamantů v dalších kolech hledání.

Plánované vydání: léto

Odkaz: BoardGameGeek

 

This War of Mine: The Board Game – pro 1–6 hráčů od 14 let

Jedná se o adaptaci stejnojmenné počítačové hry do podoby kooperativní deskové hry. Hra zachycuje drama civilistů během války. Vaším cílem je přežít do konce konfliktu. Přitom budete muset činit řadu těžkých rozhodnutí, a také jim později čelit. Zemřít přitom můžete žízní, násilím i na nemoci. Hra má silné téma, které nemusí být pro slabší povahy.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Kostky bohů – abstraktní hra s kostkami pro 2–4 hráče od 6 let

Hra je zasazena do starého Egypta. Každý hráč má svůj symbol, s nímž pracuje na herní desce. Ne vždy mu na kostce padne, co potřebuje, a tak musí dát pozor i na to, aby nenahrál soupeřům.

Plánované vydání: léto

Odkaz: BoardGameGeek

 

 


Související odkazy: 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář