Hrajeme.cz
Chystá sePro náročnéPro rodinné hraní

Jaké novinky připravuje Albi v roce 2017 (1. část)

Albi pro letošní rok chystá celou řadu her, které potěší náročné hráče i rodiny s dětmi. Kromě strategické hry Scythe, kterou jsme vám již představili, vyjde v nové české edici hra Puerto Rico. Tato již klasika moderních strategických her byla delší dobu nedostupná. Nebude chybět ani původní česká hra. Albi vydá rodinnou fantasy RPG hru Karak. Především v rodinných hrách se letos budete setkávat s různými zvířátky (kočičky, ptáčkové, zajíci, želvy).


Puerto Rico – strategická hra pro 3–5 hráčů od 12 let

Puerto Rico je hra, která patří do zlatého fondu strategických deskových her. Je tedy skvělou zprávou, že vyjde v nové edici s modernější grafikou. Navíc se můžete těšit na to, že bude obsahovat  i rozšíření „Nové budovy“ a „Šlechtici„. Hráči se v této hře stávají vlastníky plantáží v 16. století v Portoriku. Cílem hry je pěstovat a zpracovávat jednotlivé suroviny lépe než protihráči a úspěšněji s nimi obchodovat.  V každém kole si vybíráte roli a provedou akci, která je touto rolí umožněna. S menším znevýhodněním ji provedou i všichni ostatní.

Je to hra, která se dlouhodobě drží v první desítce na světovém žebříčku BGG, kterému mnoho let vévodila.

Plánovaný termín: duben 2017

Odkazy:

 

Scythe – novinka, strategická hra pro 1–5 hráčů od 12 let

Tuto chystanou novinku jsme vám již představovali (viz článek), stojí ale za to si ji připomenout. Hra vás zavede do východní Evropy 20. let minulého století a budete tvořit alternativní historii. Budete usilovat o to, aby vaše frakce byla tou nejmocnější a nejbohatší v celé východní Evropě. Dosáhnete toho prozkoumáváním a obsazováním území, verbováním nových rekrutů, produkcí suroviny, stavbou budov a nasazováním obřích robotických mechů do bojů.

Hra u nás vyjde pod původním názvem Scythe. Toto slovo v angličtině znamená „kosa“, která je zároveň typickým zemědělským nástrojem i zbraní použitelnou v boji. To podle autora hry  přesně vystihuje kombinaci těchto dvou prvků v samotné hře. Dělníci jsou závislí na vojenské ochraně stejně tak, jako je říše závislá na produkci dělníků. Scythe se správně vyslovuje jako anglické slovíčko „sigh“ s anglickým „th“ na konci (jako například ve slově „smooth“). Zapsáno výslovnostně: [saiO], v češtině může znít jako „sajt“ s tím, že u T dáváme jazyk na hranu horních zubů. Vznikne tak kříženec hlásek T, H a F.

Aktuálně je Scythe 6. nejlepší hrou na žebříčku BoardGameGeek. Dobrou zprávou také je, že Albi ke hře chystá bonusy v podobě promo karet.

Plánovaný termín: přelom března a dubna 2017

Odkazy:

Karak – rodinná fantasy RPG hra pro 2–5 hráčů od 8 let

Karak je původní české fantasy RPG od Romana Hladíka a Petra Mikši (podíleli se na počítačové hře Mafie). Každý hráč bude představovat jednoho z hrdinů, kteří procházejí podzemím hradu Karak, bojují s různými nepřáteli, hledají poklady a pomocí nalezeného vybavení vylepšují své postavy. Hra bude přístupná pro rodinné hraní a pro příležitostné hráče.

Plánovaný termín: v průběhu roku

 

 

Na drátě (What´s Up) – karetní hra pro 2–4 hráče od 8 let

Jedná se o karetní hru pro děti a rodinné hraní, ve které si hráči procvičí paměť. Hráči závodí v tom, kdo jako první vytvoří potřebné kolekce ptáčků. Hra má pěkně graficky zpracované čtvercové karty, které jsou oboustranné.

Plánovaný termín: druhá polovina března 2017

Odkaz:

 

Zajíc a želva (The Hare & the Tortoise) – pro 2–5 hráčů od 7 let

Bajkou inspirovaná „závodní“ hra od Iello. Ve hře je pět různých zvířat: želva, zajíc, ovce, vlk a liška. Na začátku každého ze tří kol hráči sází až na dvě zvířátka. Hra je řízená kartami a na konci každého kola hráči obdrží body  podle úspěchu zvířátek, na které vsadili.

Plánovaný termín: přelom března a dubna 2017

Odkaz:

 

Mici Maki (Tem-Purr-A) – pro 3–10 hráčů od 8 let

Tématem této hry je soutěž jedlíků v tchajwanském snackbaru. Je to karetní „push your luck“ hra od Iello. Připravte se na rychlou karetní párty hru, kterou si dobře zahrajete i ve větším počtu hráčů.

Plánovaný termín: léto 2017

Odkaz:

 

Makroskop (Macroscope) – pro 2–6 hráčů od 6 let

Makroskop je rodinná hra, která se hodí i jako párty hra. Postupně odkrýváte obrázek a snažíte se jej identifikovat. Hra obsahuje 200 obrázků – černo-bílých perokreseb – a kartonovou krabičku. V krabičce jsou otvory zakryté kulatými žetony. V každém tahu se 1 až 2 odstraní a hráči mohou hádat, jaký obrázek je v krabičce. Za úspěšné určení získává hráč body, čím méně otvorů bylo odkryto, tím více bodů získá.

Plánovaný termín: květen 2017

Odkaz:

 


Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář