Hrajeme.cz
Chystá sePořadyPřečtěte siVideo

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2018 (2. část)

Blackfire pro letošní rok připravuje také řadu dětských a rodinných her. Následující hry oznámil tento týden: Modrá laguna, Shadows Amsterdam, Kdo to byl?, Igloo Mania. Kluci z Blackfiru vám je také představí na videu, které najdete na konci článku.


Blue Lagoon (Modrá laguna)

– rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let

Ještě v tomto roce vyjde rodinná hra od Blue Orange. Hra probíhá ve dvou kolech. V prvním kole osadníci na lodičkách obsazují ostrůvky, aby získávali zdroje. Ve druhém kole někteří osadníci založí osady a snaží se ostrovy kolonizovat. Za to hráči získávají body. Autorem je známý autor Reiner Knizia.

Odkaz:

Blue Lagoon – ukázka plánu (zdroj: BGG).

Shadows Amsterdam

– strategická hra pro 4–8 hráčů od 10 let

Nová párty hra, která vám svými principy může připomenout mix her Krycí jména a Mystérium. Hráči jako detektivové mají za úkol vyšetřit vraždu, která se stala v Amsterdamu. Policie si totiž neví rady. Hraje se na dva týmy. Zajímavostí je, že hra probíhá v reálném čase. Jeden hráč v týmu obdrží mapu se stopami a pomocí kartiček s indíciemi se snaží svůj tým navigovat po herním plánu. Zvítězí tým, který jako první najde tři stopy a dojdou na cílovou pozici. Tým ale nesmí vstoupit na políčko policajta. Když se tak stane třikrát, ihned prohrává.

Odkaz:

 

Shadows Amsterdam – prototyp (zdroj: BGG).

Who Did it? (Kdo to byl?)

– strategická hra pro 3–6 hráčů od 6 let

Kdo to byl? je jednoduchá karetní hra. Každý hráč má svou sadu karet zvířátek. Ve hře jde o to, že některé ze zvířátek udělalo v kuchyni hromádku a hráči se snaží na někoho svalit vinu. Kdo se zbaví karet nejdříve, zvítězí.

Odkaz:

 

Who Did it? – ukázka (zdroj: BGG).

Igloo Mania

– dětská dovedností hra pro 2–4 hráčů od 5 let

Jedná se o dovednostní hru pro děti. Hráči střídavě odebírají stěny z iglů. Usilují o to, aby jim spadlo co nejméně stěn. Iglů vypadá krásně. Hra je rychlá a jednoduchá.

 

 


Související články:

 

Video: 12to12 – Výlet do Amstru (délka videa: 13:39 min.)

 

Video: 12to12 – Zombie vlci na koupačce v modré laguně (délka videa: 14:16 min.)

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář