Hrajeme.cz
Chystá se

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2018 (1. část)


Řadu novinek, které určitě budou stát za vyzkoušení, pro letošek chystá také Blackfire. U některých z nich byly ohlášeny již loni, ale došlo k posunutí výroby. Mám se ale na co těšit, posuďte sami. Hry Panství hrůzy a rozšíření Ztracené vědění ke hře Eldrich Horror jsou vyrobeny a čekáme na termín doručení. Samostatná karetní hra Munchkin Apokalypsa je konečně v tisku, post-nukleální deskovka Fallout čeká na tisk a rozšíření Wulfsburg ke hře Zombicide: Černý mor by mohlo být do léta. Unlock! Úniková dobrodružství budou dostupná v následujících týdnech. Tyto hry jsme si již představovali.

Mezi velmi očekávané hry patří české vydání čtvrtá edice strategické hry Twilight Impérium, kterého bychom se mohli dočkat v létě. Blackfire také vybírá velké rozšíření pro hru Descent: Výpravy do temnot. a Zombicide:  Green Horde, což je samostatná hra navazující na Černý mor. Ty by mohly být koncem roku.

Dnes se blíže podíváme na další chystané novinky: Rising Sun, Bloodborne: Karetní hra, Dábelský profesor a Citadela času, Dice Forge, Civilization: A New Dawn.


Rising Sun

– strategická hra pro 3–5 hráčů od 12 let

Jedná se o novou velkou hra od Erica M. Langa z produkce CMON, nástupce výborné hry Blood Rage. Těšit se můžete na krásně provedené figurky a precizní celkové zpracování hry. Každý hráč ovládá svůj klan ve feudálním Japonsku, kam se vrací staří bohové, aby obnovili říši. Budete vyjednávat a válčit, soupeřit o území a řešit aliance. Hra také využívá draft karet a další mechanismy.

Blackfire již obdržel předprodukční vzorek s českou verzí. Její výroba se proto blíží a do léta by mohla být dostupná. Kdo hru podpořil na Kickstarteru, ji dostává v těchto dnech včetně bonusů a rozšíření.

Odkaz:

Bloodborne: Karetní hra

– karetní hra pro 3–5 hráčů od 14 let

Hra navazuje na videohru Bloodborne. Jedná se o temnou, hororovou hru, ve které hráči soutěží v zabíjení monster a získávání jejich krve. Proto je hra určena starším hráčům. Autorem této karetní hry je také Eric M. Lang. V každém kole hráči společně útočí na monstrum, všichni hrají kartu současně. Pokud se ho podaří zabít, rozdělí si jeho krev podle zásluh. Bojovat mohou tak dlouho jak chtějí, ale pokud v boji zemřou, ztrácí. I tato hra využívá několik herních mechanik. Ilustrace karet jsou výborné a dávají hře temnou atmosféru.

České vydání hry by mohlo být dostupné zhruba v červnu.

Odkaz:

Ďábelský profesor a Citadela času

– kooperativní hra pro 2–4 hráče od 10 let, v originále Profesor Evil and the Citadel of Time

V této kooperativní hře se snažíte zachránit vzácné artefakty, které chce zničit zlý profesor. Předměty jsou ve zvláštním objektu, který je protkaný nejrůznějšími nástrahami. Pro každý artefakt jsou určeny podmínky, které musíte splnit, abyste ho získali. Budovou ale prochází i profesor a nástrahy opět aktivuje. Přitom vám běží drahocenný čas.

Když se zorientujete v poněkud nepřehledném herním plánu, čeká na vás propracovaný puzzle, na jehož vyřešení musí hráči dobře spolupracovat a správně se rozhodovat. Svou roli ale hraje i štěstí.

Odkaz:

Dice Forge

– fantasy hra využívající mechanismus úpravy kostek během hry pro 2–4 hráče od 10 let

Dice Forge je hra založená na kostkách, které si během hry vylepšujete. Vylepšení ale probíhá tak, že si na vybrané kostce vyměníte jednu stranu, abyste při příštím hodu měli větší šanci na například více zdrojů. Umožňuje to speciální konstrukce kostek s vyměnitelnými částmi. Těšit se můžete na krásně zpracovanou rodinnou hru.

Odkaz:

Twilight Impérium 4. ed

– velká strategická hra pro nejnáročnější hráče, pro 3–6 hráčů od 14 let

Twilight Imperium je epická strategická hra, která vznikla před 20 lety a stála u zrodu Fantasy Flight Games. Její úspěch dokazuje i 4. edice, na které si tvůrci dali velmi záležet. Hra je určena pro 3–6 hráčů, která jim umožní rozvinout své impérium naplno. Ve hře představujete jednu je 17 vesmírných civilizací, které usilují o obsazení galaktického trůnu. Budete rozvíjet, objevovat, bojovat, využívat diplomacii a uzavírat dohody. Každá partie je díky tomu jiná a neopakovatelná. Počítejte s tím, že hra vás pohltí na čtyři až osm hodin, při kterých se na chvíli nebudete nudit. Hra obsahuje přes 350 miniatur od pozemních jednotek po bitevní lodě či válečná slunce.

České vydání hry by mohlo být dostupné v létě (3Q).

Odkaz:

Civilization: A New Dawn

– strategická hra pro 2–4 hráče od 12 let

Jedná se o novou hru vycházející z počítačové Civilizace od Sida Meiera, kterou připravilo FFG. Je to sice nástupce hry Civilization, která se již přestala vyrábět, ale svým zpracováním se jedná o zcela novou hru. V průběhu hry budete rozšiřovat svůj vliv, získávat technologie a budovat velké divy světa. Čeká vás objevování a naplňování cílů vaší říše, abyste se stali největší světovou mocností.

České vydání hry by mohlo být dostupné v létě (3Q).

Odkaz:


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář