Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Jízdenky, prosím! Projíždíme Japonskem a Itálií

Čerstvou novinku v tomto týdnu naskladnil Blackfire a rozšířil tak místa, kam se můžete vypravit ve hře Jízdenky, prosím! neboli Ticket to Ride. S novým rozšířením se můžete vydat do moderního Japonska a tradičnější Itálie. Budete potřebovat vagónky, bodovací žetony a karty vagónů ze základní hry.

Rozšíření obsahuje velkou oboustrannou mapu, z jedné strany je Japonsko, z druhé Itálie. Každou mapu pak doplňuje balíček karet cílových stanic. Japonsko pak doplňuje 16 miniatur rychlovlaku a Itálii 10 karet trajektů. Obě nové mapy jsou určeny pro hru 2–5 hráčů od 8 let.

Herní materiál.

Mapa Japonska

Japonsko je proslulé svými rychlovlaky. Tyto nové tratě budete stavět společnými silami. Povedou napříč celou zemí. Je to nový prvek, který oživuje hru, přináší kooperaci. Přesto hra zůstává kompetitivní. Jednak stavíte standardní tratě a plníte úkoly z karet cílových stanic, ale body dostanete i za to, do jaké míry jste se podíleli na stavbě rychlovlaků. Pokud málo nebo vůbec, můžete i tratit.

Mapa Itálie

V této variantě přibyla akce dobrání jedné karty trajektu. Budete ji potřebovat na stavbu tratí před moře. Použijete je na políčka označená vlnou, můžete zde ale použít i kartu lokomotivy. Pozor ale na to, že v ruce můžete mít maximálně dvě karty trajektu. Zvláštní body získáte za počet vzájemně propojených regionů. Každé město je znakem, barvou a textem označeno, k jakému regionu patří.


Související témata:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář