Hrajeme.cz
PořadyVideo

JOUOB.CAST@16: Rozhovor s Tadeášem Spoustou o hře Legends of Euthia

JOUOB.cast se vrhá do neprobádaných vod interview. První zkušenost s tímto formátem mi umožnil si odbýt Tadeáš Spousta. Také on se poprvé ponoří do hlubin, v jeho případě však tvorby a vydávání deskových her.

Legends of Euthia (Legendy země Euthie) je fantasy hra silně inspirovaná počítačovými hrami. Pokud někomu v hlavě rezonují názvy jako Baldur’s Gate či Icewind Dale, tak by rozhodně jeho pozornosti neměl draky trýzněný svět Euthie uniknout. Ale ani deskovkáři vyhýbající se počítači jako čert kříži si nemusí zacpávat nosy a provádět očistné rituály. Hra má blíže spíše ke strategiím evropského střihu a pravděpodobně leckomu nabídne alternativu k bezbřehému úspěchovému ameritrashovému šílenství.

Podstatné je, že Legends of Euthia je kompletně dokončená. Zbývá pouze několik designových a tiskových dodělávek a vrhne se na HitHit.cz. Kampaň, která by měla být úhelným kamenem vydání, odstartuje 2. května a potrvá 45 dní.

Setkání a rozhovor proběhly v Praze pod patronací laskavého Ládínka ze Světa deskových her, kterému tímto děkujeme za zapůjčení přívětivé atmosféry jeho obchůdku a herny.

Dovolím si osobní poznámku pod čarou. Hra mi svojí premisou i způsobem práce se smrtí hrdiny připomíná legendární počítačovou hru Planescape Torment. Tadeáš, ale moji domněnku odmítl, protože Torment nehrál víc než hodinu. Každopádně tomu, kdo hru zná, určitě při každé smrti zavibruje hlavou ironický Mortův hlas…

Délka videa: 46:28 min.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář