Hrajeme.cz
Nové hry

Poklady, draci a objevitelé přináší na Katan nová dobrodružství

Příznivci legendární hry Osadníci z Katanu a všichni zájemci o tuto hru dostali nové příběhy, které rozvíjejí hru. Albi vydalo rozšíření Poklady, draci a objevitelé. Bylo připraveno především pro fanoušky, kteří mají zkušenosti s rozšířeními „Námořníci“ a „Města a rytíři“ a rádi by si zahráli obtížnější scénáře. Rozšíření jich obsahuje celkem šest.

Rozšíření obsahuje dílky krajiny, žetony draků, pokladů a kanálů a 16 měst, která budete potřebovat k jednotlivých scénářům. Neobejdete se bez základní hry a rozšíření „Námořníci“ nebo „Města a rytíři“, případně obou velkých rozšíření. Ideální je, pokud máte vydání Osadníků z Katanu po roce 2003 s plastovými komponenty. V případě, že máte starší dřevěný herní materiál, budete potřebovat doplňující komponenty. Všeobecně platí pravidla základní hry a rozšíření s dílčími odchylkami, s nimiž vás příslušný scénář seznámí.

Jednodušší scénáře:

  • Ostrov pokladů – Je to jednodušší scénář, ve kterém je hlavní ostrov a malé ostrovy okolo. Ty skrývají cenné poklady (hráč za ně získá suroviny, kartu rozvoje nebo zdarma postaví silnici či loď.
  • Cesta do neznáma – V tomto scénáři je mapa postavena obráceně – s kraje vyrážíte přes úzké moře objevovat neznámou pevninu. I zde nalézáte poklady, které vám přinášení nové zdroje, ale nemusíte je využít hned, a pak máte různé výhody, včetně bodů.

Obtížnější scénáře:

  • Velký Katan – V tomto scénáři budou na hlavním ostrově docházet zdroje surovin. Proto se musíte vypravit přes moře pro nové zdroje. Kdo zaspí, nebude mít, z čeho by mohl stavět.
  • Pouštní draci – Tento scénář do hry přináší draky, které láká bohatství Katanu. Čím více vesnic a měst postavíte, tím více draků se shromáždí v poušti. Až přijde chvíle, kdy se vydají na Katan a postupně ho celý obsadí (blokují suroviny, silnice i sídla). Osadníkům nezbývá nic jiného, než aby utekli na sousední bezpečný ostrov. Draky mohou zahnat rytíři. V tomto scénáři se nepoužívá zloděj.
  • Zavlažovací kanál – Po velkém suchu hrozí hladomor, proto se se obyvatelé rozhodli vykopat zavlažovací kanál. Pole začnou v pouštní kotlině produkovat, až bude kanál dokončen. V tomto scénáři slouží rytíři jako stavitelé kanálu, zlatokopové či obchodníci.
  • Prokletá země – Hráči se vydávají k ostrovu, na kterém draci hlídají své drahocenné poklady. Pokud hráči draka porazí a získají poklad, připočítají si zvláštní body. Draci jsou různě silní. Některé porazí všichni rytíři, jiné jen ti mocní.

 

Nové rozšíření Podklady, draci a objevitelé si užijí především zkušení hráči Osadníků z Katanu. Hra pro ně bude napínavější. Nemění se nijak radikálně, ale přináší nové úkoly a možnosti, které musíte ve své hře zohlednit.

 

Osadníci z Katanu v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář