Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Karetní Warhammer Quest vyšel v češtině

Warhammer Quest je nová karetní hra ze světa Warhammeru. V podtitulu má uvedeno „Dobrodružná karetní hra“, a pokud se do hry pustíte, různá dobrodružství s ní zažijete. Určena je pro 1 až 4 hráče. České vydání připravil Blackfire.

Hráči tvoří skupinu bojovníků, každý představuje jednoho hrdinu, který má vlastní karty akcí. Společně se vydávají do podzemí, aby čelili nebezpečí a splnili úkol. Hra probíhá podle scénářů, která určují cíl hry a podmínky vítězství. Hráči musí spolupracovat, jinak nemají šanci uspět. Pokud zrovna nemáte spoluhráče, můžete hrát i sami.

Warhammer-Quest-karta-hrdinyJedná se o obdobný typ hry, jako je Pán prstenů: karetní hra. I zde máte své postavy, procházíte lokace a čelíte nepřátelům. Hra Warhammer Quest je ale založena na jiných herních postupech a poskytuje svébytný herní zážitek. Výhodou této hry je, že si před vlastní hrou nemusíte sestavovat balíček karet, takže můžete hned začít. Hra je díky tomu přístupnější, protože nemusíte být tolik obeznámeni s kartami, jejich efekty a možnostmi využití, jako je tomu u Pána prstenů. I když pro úspěch ve hře je samozřejmě znalost karet výhodou.

Warhammer Quest je karetně hra využívající také kostky. Základem jsou karty, které vám přináší různé výhody či události. Další karty představují nepřátele, kterým musíte čelit. Střetnutí pak řešíte pomocí speciálních kostek. Kostky určují, zda a do jaké míry jste uspěli ve zvolené akci. Jednou z akcí je také pomoc druhým. Umožňuje zajistit úspěch vybrané akce některého ze spoluhráčů. Hra využívá ještě jeden důležitý mechanismus. Dostupné akce postupně vyčerpáváte a znovu je můžete zahrát až po jejich obnovení. Všichni hráči mají stejný typ čtyř akcí, jejich efekty jsou ale různé.

Warhammer-Quest-karta-doplnekVe hře máte k dispozici šest scénářů – úkolů, které na sebe navazují, takže je můžete hrát postupně jako kampaň. Můžete je ale zahrát také jednotlivě podle vašeho výběru. Další scénáře budou následovat nebo si budete moci stáhnout z internetu některý z fanouškovských.

Krabice ukrývá velký počet karet ve kvalitě, jak je u FFG zvykem, dále šest speciálních kostek, velké karty scénářů a nezbytné žetony zdraví, postupu a úspěchu. K dispozici máte průvodce hrou, který vás seznámí se základními pravidly. V přehledu pravidel pak najdete jejich upřesnění v abecedním řazení. Do českého vydání se vloudilo několik chyb oproti anglickému vydání. Blackfire k nim připraví errata.

Pokud máte rádi Warhammer a tento typ karetních her, pak Warhammer Quest určitě vyzkoušejte.

Warhammer Quest v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář