Hrajeme.cz
Nové hryPro dětiPro rodinné hraní

Kdo bude rychlejší? Mlsné myšky, nebo mazaná kočka Karla?

Jedna z velmi oblíbených postřehových her, která má již dlouhou tradici, se dočkala nového zpracování. MindOK ji vydal pod názvem Kočka Karla. Můžete ji znát například pod označením Nervíky, protože se tak trochu o hru nervů jedná. Je to hra, která prověří vaši rychlost, soustředění a postřeh.

kocka-karla_hra-ukazkaHra je určena pro 3–6 hráčů od 4 let. Každý na začátku hry dostane jednu myšku s dlouhým ocáskem a čtyři karty. Vaše myšky si budou užívat hostinu na kusu sýra uprostřed stolu, dokud nepřijde kočka Karla. Tu představuje jeden z hráčů. V ruce drží kalíšek v podobě kočky, hodí kostkou a odkryje ji tak, aby na ni všichni viděli. Následuje úprk myšek ze sýra do bezpečí, nebo se naopak neději nic, záleží na tom, co padlo na kostce. Pokud to byla kočka, myšky zdrhají a kočka je chytá. Pokud ale padla myška, nic se neděje. Kočka nesmí chytat, ale ani myšky nesmí utíkat.

Za chyby se platí kartami. Musíte proto dávat dobrý pozor, co padne na kostce. Hra končí ve chvíli, kdy některý hráč přijde o poslední kartu. Zvítězí ten, kdo jich má na konci hry nejvíc.

Připravte se na rychlou a akční hru, do které jsou všichni neustále zapojeni. V roli kočky se hráči postupně vystřídají, takže i při ztrátě karet máte šanci si nové „nalovit“. Hra je určena především pro předškoláky, které zaujme svým provedením, dřevěnými myškami i kalíškem v podobě kočky. Hodí se ale i pro rodinné hraní a pomůže vám zpestřit setkání s přáteli. Díky jednoduchým pravidlům můžete hned začít hrát.

Související články:

Kočka Karla v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář