Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte si

Jaké novinky připravuje MindOK v roce 2016 – 2. část

MindOK pro letošní rok již oznámil řádu novinek (viz článek). Není to ale všechno, co pro nás připravuje. Během léta se můžete těšit na další zábavné rodinné hry. Kočka Karla je akční postřehová hra, která procvičí vaše nervy. Další novinkou bude karetní hra Dao od Amiga. Třetí v pořadí je pak rodinná hra Jak jako jak?, kterou v loňském roce vydal Zoch.


Kočka Karla – pro 2–8 hráčů od 5 let

Carla-Cat-materialTato hra má dlouhou historii, která sahá až do 50. let. Za tu dobu získala řadu podob a variant. Nejspíš jste se někdy setkali variantou Nervíky a velmi pravděpodobně se jednalo o domácí výrobu. Je to postřehová hra, ve které jeden hráč představuje kočku a chytá myšky ostatních hráčů. Záleží na tom, co padne na kostce. Hráči musí udržet nervy na uzdě a správně a rychle zareagovat. Pevné nervy, postřeh a rychlá reakce, o to tu jde. Díky krásnému provedení bude hra bavit vás i vaše děti (i vaše přátele).

MindOK připravuje vydání na červenec. Bude se jednat o verzi od společnosti HUCH! & friends.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Dao – pro 2–6 hráčů od 8 let

Dao-hraDao je jednoduchá karetní hra. Ve svém tahu si můžete vzít kartu z nabídky, která leží u balíčku, nebo vyložit novou kartu z balíčku (součet hodnot ale nesmí překročit 12, jinak si všechny karty vezmete. Vaším cílem je posbírat co nejvíce karet jednoho z pěti druhů, ty vám přinesou body, a zároveň mít co nejméně jiných karet (za každou ztratíte bod). Je to hra s principem push you luck (již štěstí naproti). Můžete riskovat a získat, míru si určíte sami. Jednu partii zvládnete do čtvrt hodiny.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Jak jako jak? – pro 2–6 hráčů od 8 let

Jak-box3dJedná se o rychlou karetní hru, ve které se to hemží různými zvířaty, yaky, svišti, supy, kozami. Každý hráč na začátku dostane pět karet, které zobrazují jedno z pěti druhů zvířat s vyznačenými počtem 1, 2 nebo 3. Hráči postupně vykládají skrytě karty na společnou hromádku a oznamují, kolik jedinců určitého druhu v balíčku bude. Přitom mohou blafovat. Hraje se dokola, dokud někdo neoznámí, že chce balíček zkontrolovat. V případě, že balíček neobsahuje alespoň tolik zvířat posledního druhu, kolik bylo oznámeno, blafující hráč obdrží celý balíček jako trest, v opačném případě je získá ten, kdo balíček zkontroloval. Zvítězí ten, kdo má na konci hry nejméně trestných karet. Celkově se jedná o jednoduchou blafovací hru, ve které musíte odhadovat spoluhráče.

Hra by se měla objevit v létě.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář