Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Kdo se stane mistrem kódů ve hře Decrypto?

Horkou novinkou, která zamířila minulý týden do obchodů, je hra Decrypto. Její české vydání připravil Blackfire. Jedná se asociační párty hru se slovy, ve které dva týmy o 2 až 4 hráčích soutěží o to, kdo bude mistrem kódů. Úkolem je předávat kódy spoluhráčům, aniž by se je týmu soupeřů podařilo odhalit.

V této hře oba týmy sedí proti sobě, každý má svou zástěnu se 4 tajnými klíčovými slovy (vidí je pouze daný tým a během hry se nemění). Karty s klíčovými slovy mají červený potisk, který slova zakrývá. Na panelu zástěny jsou červené filtry, takže klíčová slova dobře přečtete, až po jejich zasunutí do panelu. Je to pěkné a funkční. Hraje se na několik kol, dokud některý z týmů nezíská 2 žetony zachycení cizího kódu nebo neobdrží 2 žetony nedorozumění za to, že špatně rozluštíte kód vlastního šifranta.

Průběh hry je jednoduchý a jsou do zapojeni oba týmy. Jeden z hráčů prvního týmu představuje šifranta, který si tajně vezme kartu s kódem, nesmí ho nikomu ukázat. Svému týmu napíše tři vodítka, asociace na klíčová slova v pořadí podle kódu. Sdělí je i druhému týmu. Oba týmy se pak pokoušejí uhádnout kód. Tým šifranta zná klíčová slova, takže má hádání jednodušší. Druhý tým ale s přibývajícími koly získává potřebné indicie, takže se zvyšuje šance na správné zachycení kódu. Šifrant proto musí být vždy dostatečně šikovný a vymyslet takové asociace, aby jim vlastní tým porozuměl, ale zároveň dostatečně neurčitá, aby soupeři zmátla.

Jakmile si zahrajete první kolo, hru rychle pochopíte. Výhodou je stálé zapojení všech hráčů. V týmu se střídáte také v tom, kdo dává nápovědu. Decrypto je chytrá, zábavná a rychlá hra, která zaujme náročné i příležitostné hráče. Nejlépe si zahrajete od 4 hráčů, pravidla obsahují variantu i pro hru ve 3 hráčích. Vřele doporučuji hru Decrypto vyzkoušet.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář