Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Kvantum je svižná rodinná hra od Dina

Mezi aktuálními novinkami najdete i hru Kvantum: Vesmírné dobrodružství, které vydalo Dino. Je to česká hra, za kterou stojí autorská dvojice Honza Mašek a Štěpán Peterka a kterou ilustrovala Lucia Čmilanská. Jedná se o rodinnou hru pro 2–6 hráčů od 8 let. Je to chytrá hra, která by vám neměla uniknout.

Hráči ve hře představují kapitány vesmírných lodí. Prozkoumávají hlubiny vesmíru s pomocí mimozemšťanů, kteří jim pomáhají při navigaci k neprozkoumaným planetárním soustavám. Zvítězí ten, kdo překoná všechny nástrahy a jako první bezpečně přistane na cílové tajemné planetě Kvantum.

Herní materiál.

Herní plán představuje trasu letu, po které se pohybujete. Jedná se tedy v podstatě o závodivou hru. Posun zajišťuje speciální mechanismus, který vyžaduje i postřeh a rychlou reakci. Každý hráč na začátku hry dostane do ruky pět karet s mimozemšťany. V první fázi kola nazvané Nastavení kurzu se otočí karta s planetou, která ukáže číslo a barvu, a všichni hráči současně se snaží z karet složit danou hodnotu (mohou mít různou barvu) nebo jednu kartu dané barvy. Rozhoduje i rychlost. Všichni hráči, kterým se to podaří nejrychleji, se účastní letu, mohou se posunout k cíli o tolik políček, kolik karet použili (letu se neúčastní hráč, který byl poslední).

Úspěšní hráči si navíc použité karty vyloží před sebe a mohou je použít jako mimozemské technologie. Pokud použijete čtyři karty stejné barvy (s libovolnou hodnotou), můžete se posunout o další tři políčka. Máte ale i jiná možnost jejich využití, kterou vám dávají postupky v určité barvě (žlutá vám dovolí posun o 5 políček, modrá dovolí posunout figurku na políčko před prvního hráče, zelená umožňuje vyměnit dvou libovolných figurek na plánu). Červená má speciální schopnost. Za dvě karty můžete sebrat jednu vybranou vyloženou kartu libovolného hráče. Použité karty odložíte na odkládací hromádku. Nakonec si doberete do pěti karet (před tím můžete karty odložit).

Hra končí na konci kola, ve kterém první hráč dorazí na planetu Kvantum. Kolo se dohrává. Zvítězí všichni hráči, kteří do cíle doletí. Kvantum je svižná rodinná hra, ve které si hráči procvičí rychlé počítání a rozhodování. Díky využití efektů mimozemských technologií hra umožňuje nečekané zvraty a interakci mezi hráči.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář