Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Konec věků je jedinečný kooperativní deck-building

Na české vydání hry Aeon’s End jsme si museli počkat. Původně ho REXhry oznámily v únoru 2018. Po různých peripetiích a odkladech jsem se hry pod názvem Konec věků dočkali letos v dubnu. Původně hra vyšla 2016. Je to karetní hra založená na mechanismu vytváření balíčku karet během hry – deck-buildingu. Určena je pro 1–4 hráče od 12 let.

Ponoříte se do fantasy světa, který je na pokraji zkázy, respektive, kde konec světa již nastal. Jako mágové budete představovat poslední naději při obraně Útočiště před hrůznými bytostmi, nazývanými Bezejmenní. Během hry budete získávat kouzla, krystaly a artefakty, které vám pomohou v boji s Bezejmennými. Navíc vám pomáhá vaše unikátní schopnost. Uspějete jen v případě, že budete chytře využívat kouzla a dobře spolupracovat.

Hráčská deska.

Ve hře zvítězíte, pokud se vám podaří snížit počet životů Pána Bezejmenných na nulu, nebo když Pán Bezejmenných nemá na konci tahu nemá žádné karty v dobíracím balíčku ani další karty přisluhovačů či hrozby ve hře. Naopak prohrajete, pokud jste všichni vyčerpaní nebo pokud počet životů Útočiště klesl na nulu.

Pro každou partii si připravíte zásobu devíti balíčků karet, které si můžete během hry nakupovat. Můžete je vybrat náhodně nebo využít doporučení v pravidlech. Unikátní pro tuto hry je, že svůj balíček karet nikdy nemícháte. Příprava karet tak patří k jednomu z podstatných prvků pro hru. Jedinečný je i to, v jakém pořadí budete hrát. Je proměnlivé a náhodné. Určují ho karty pořadí tahu. I s tím musíte pracovat.

Bezejmenní.

Kouzla sesíláte díky trhlinám, které jim dodávají energii. Nejprve si ho musíte k trhlině připravit. Pokud je kouzlo u otevřené trhliny, můžete ho seslat, ale nemusíte, kouzla připravená u zavřené trhliny ale musíte seslat. Zpočátku máte otevřenu jen jednu trhlinu a další postupně otevíráte.

Hra je určena především náročnějším hráčům. Pravidla jsou logicky strukturovaná, takže se s nimi bez problémů seznámíte a po prvních kolech partie dobře osvojíte, takže se budete moci soustředit na hru. Náročnější je uspět. Konec věků je hra s oblíbeným mechanismem deck-buildingu, který nápaditým způsobem rozvíjí.

Přehled mágů.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář