Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Labyrint zkázy je první české rozšíření hry Descent: výpravy do temnot

Descent: výpravy do temnot je velká, bohatě vybavená hra, kterou hrajete podle jednotlivých scénářů. Můžete si ale zvolit i celou kampaň a ponořit se do fantasy příběhu, na jehož konci vás čeká souboj s vládcem zla. Descent je stolní obdoba her na hrdiny, jako je například u nás známé Dračí doupě. Každý hráč má svou postavu hrdiny s jedinečnými vlastnostmi a schopnostmi, kterou během hry vybavuje různými předměty, získává poklady, bojuje s nejrůznějšími příšerami a plní nejrůznější úkoly. Díky reprintu, který připravil Blackfire, je tato hra opět dostupná v češtině. Jedná se o opravenou druhou edici hry.

Pokud by vám samotná hra nestačila, je již v češtině k dispozici také rozšíření Labyrint zkázy, které přináší nová dobrodružství a kampaň, další hrdiny, nestvůry, spoustu nových karet vybavení i pro vládce zla. Kampaň Labyrint zkázy se odehrává v regionu Terrinothu. Zavede vás do trosek zapomenutého města, které skrývá mnohá tajemství. S překonáváním záhad a překážek vám pomohou spojenci. Je to nový typ postav, které se k vám během hry mohou připojit.

Descent-Labyrint-zkazy-material

V kampani odehrajete celkem 9 dobrodružství. Po skončení jednoho si budete moci vybrat, jakou cestou se dáte, a tím určíte další dobrodružství. Hra tak má vskutku epický rozměr. Pokud se někdy rozhodnete kampaň Labyrint zkázy zopakovat, kromě úvodních Zrádných šepotů se žádné dobrodružství nemusí opakovat. K dispozici jich je celkem 19.

Rozšíření Labyrint zkázy obsahuje velké množství herního materiálu, který připojíte k tomu ze základní hry. Těšit se můžete na 17 nových plastových figurek nestvůr a hrdinů a velký počet karet a žetonů. Vše ve vysoké kvalitě, jak bývá u FFG zvykem. Vzhledem k množství textu na kartách je potřeba ocenit, že je hra k dispozici v češtině, takže je přístupná širšímu okruhu zájemců.

Pokud jste si Descent oblíbili a rádi se k němu vracíte, tak s pořízením rozšíření Labyrint zkázy neváhejte. V případě, že tuto hru ještě neznáte, se základní hrou si určitě vystačíte. Rozšíření si můžete pořídit později, až si ověříte, že je to ta správná hra pro vás.

Zajímavostí také je, že FFG připravuje aplikaci pro Android, která dokáže nahradit vládce zla. Descent si tak budete moci zahrát v čistě kooperativním módu. Bude ovládat nestvůry, sledovat vaše nákupy a dovednosti. K dispozici bude zdarma a v angličtině během několika týdnů (viz článek na webu FFG).

 

Descent: Labyrint zkázy v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář