Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Legendární Talisman se vrací

Talisman je konečně opět k dispozici. Můžete se díky tomu stát součástí příběhů o hrdinských činech, překonávání překážek, kouzlech a pokladech. Hra je určena pro 2–6 hráčů, kteří v roli hrdinů soupeří o to, kdo se stane vládcem říše Talismanu. Díky přístupným pravidlům si zahrajete i s dětmi od 8 let. Jedná se ale o epickou hru, takže musíte počítat s delší herní dobou.

V Talismanu máte svou postavu, na výběr máte ze čtrnácti možností. Můžete se například stát válečníkem, čarodějnicí, trollem, druidem, bardem, trpaslíkem, knězem. Každá postava je jiná, má své zvláštní schopnosti a přednosti, ale také slabiny. Pokud chcete uspět, musíte svou postavu rozvíjet, posilovat a dobře vybavit. Jen tak se můžete vypravit do vnitřních regionů, abyste našli Korunu moci a zvítězili nad ostatními hráči.

Talisman je dobrodružná hra zasazená do fantasy světa plného nebezpečných příšer a kouzel. Je to jednoduchá hra na hrdiny (RPG), ve které procházíte daným světem, sbíráte předměty, bojujete s příšerami a vylepšujete svou postavu. Během hry se nebudete utkávat jen s nestvůrami, ale i ostatními hráči. Herní plán světa je opravdu velký a krásně graficky vyvedený, takže zabere celý stůl. Tato edice také obsahuje plastové figurky, které umocňují atmosféru hry.

Herní doba roste s počtem hráčů, ale můžete hrát i podle alternativních pravidel a hru díky nim zkrátit. Náhoda hraje velkou roli, ke hře však patří. Nové pravidlo umožňuje občas přehodit nepovedený hod kostkou, a tak vliv náhody zmírnit.

Blackfire připravil české vydání hry Talisman podle revidované čtvrté edice, tedy podle nejnovější verze. Příležitostně se můžete setkat i s českou verzí, kterou před mnoha lety vydal Altar. Dnes byste ale původní českou verzi marně sháněli. Sluší se také připomenout, že na éru Talismanu navázal Vláďa Chvátil svou výpravnou hrou Proroctví.

Talisman v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Deskofobie recenzuje Talisman | Hrajeme.cz 5.10.2015 at 19:33

[…] Související článek: Legendární Talisman se vrací […]

Připojte svůj komentář