Hrajeme.cz
Chystá se

Letos postavíte zámek pro krále Ludvíka

Máme dobrou zprávu pro všechny stavitele a milovníky budovatelských her. MindOK pro letošní rok připravuje hru Castle of Mad King Ludwig (český název bude Zámky šíleného krále Ludvíka). Byla to jedna z novinek, která loni zaujala na veletrhu her v Essenu, takže se na její vyzkoušení stály fronty. Hráči se v ní stávají staviteli extravagantního zámku, který má splňovat požadavky krále Ludvíka. Ke stavbě se používají dílky nejrůznějších tvarů. Tuto strategickou hru pro 1–4 hráče ocení především náročnější hráči.

Castles-of-Mad-King-Ludwig-komponenty
Ukázka hry v Essenu 2014.

Hráči začínají s jednoduchým foyer. Postupně přikupují nové místnosti a za jejich postavení a další obestavění získávají body. Každý má šanci získat také bonusové body za splněné úkoly. Pro každou hru král Ludvík stanoví nové požadavky, takže v každé nové partii musíte vyhovět jiným podmínkám.

Castles of Mad King Ludwig je pěkná hra, která vás na první pohled nemusí zaujmout, protože komponenty nemají zářivou grafiku, ale stojí za vyzkoušení. Není náhoda, že je v nominacích na cenu Golden Geek hned v několika kategoriích (hra roku, nejlepší strategická, rodinná, solitérní hra, nejinovativnější hra).

Máme se na co těšit.

 


Odkazy:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář