Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPro rodinné hraní

Loony Quest pro potrhlé čárostřelce

Chřtány distributorských vulkánů tradičně k závěru roku chrlí hromady kartonových boxů, které musí zasáhnout v rámci předvánočního nákupního kataklyzmatu. Žhavým lávovým kamenem na poli novinek je »Loony Quest« vydaný v kompletním počeštění firmou Blackfire.

Loony-Quest-BoxZ krabice prskají, jiskří a pšoukají fantastické ilustrace z pařátů Paula Mafayona, dvorního ilustrátora francouzkého Libelludu – firmy, která je vydavatelem původní verze. Princip hry je triviální. Uprostřed stolu je barvitě vyvedený obrázek úrovně, kterou se hráči snaží pokořit. Ale každý sám za sebe! Přede všemi leží průhledná fólie, na níž se mazací fixou kreslí čáry, kruhy, brambory, puntíky a propracované patvary. Každá úroveň má svůj specifický cíl i nástrahy. Po přiložení fólie s kresbou, hráč zjistí, co se mu podařilo, kde trefil proradnou plošinku či nepřátelskou příšeru. Zda nedostane bonus nebo postih pro další kolo.

Úrovně jsou rozděleny do sedmi světů mající svoji náladu, téma, vlastní styl ilustrací objektů i příšerek. Obtížnost úkolů a misí rychle roste, body rozhodně nejsou zadarmo. Zároveň nepotěší potvornosti od soupeřů, kteří je získávají v podobě bonusů. Příklad? Žeton s moskytem musí celou dobu kreslení úrovně balancovat na vrcholu fixy obdarovaného nešťastníka.

Loony-Quest-Herní-plány
Herní plány.

Francouzi opět dokázali vystřelit na deskoherní oblohu nádherně vypadající hru se skvělou hratelností. Čiperná záležitost pro děti, rodiče. Zároveň také relaxační pozdněvečerní kousek pro hráče. Sympaticky triviální pravidla rozhodně zapadají do kategorie párty her. O kvalitách svědčí i fakt, že ‚Praštěný quest‘ rozehřál chladná germánská srdce, jenž ho zařadila mezi doporučené rodinné hry a hity roku 2015 v soutěžích Spiel des Jahres (Německo) a Spiel der Spiele (Rakousko).

…drobný dotaz na závěr. Co ti, kteří mají rádi Raymana a Loony Quest jim padl do noty i oka? Na BoardGameGeeku se objevili profesionálně zpracované fanouškovské světy právě raymanovského ražení! Takže ani po dohrání originálních úrovní by neměla být o zábavu nouze.


Loony Quest je kreslící hra pro 3–5 hráčů od 8 let na zhruba 20 minut. Postupně hrajete několik úrovní. V každé máte za úkol nastudovat plán, a pak nakreslit cestu na průhlednou fólii. Přitom se musíte vyhýbat různým nástrahám a neztrácet čas, který je omezen přesýpacími hodinami.

Odkaz: Loony Quest na BoardGameGeek

 

 

Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Deskofobie recenzuje Loony Quest | Hrajeme.cz 6.1.2016 at 21:26

[…] Loony Quest pro potrhlé čárostřelce […]

Maškaráda aneb ďábel se vždy skrývá v detailech | Hrajeme.cz 12.12.2015 at 20:57

[…] v kompletní české verzi pod standartou Blackfiru. Zapadá spolu s »Domkem plným chaosu« a »Loony Quest« do povedeného trojlístku her vládnoucích jednoduchými pravidly, ale velkou a snad i mocnou […]

Připojte svůj komentář