Hrajeme.cz
Chystá se

Mage Wars vyjdou v české lokalizaci

Blackfire prozradil, že bude lokalizovat hru Mage Wars od Arcane Wonders. Zatím není jasné, zda se bude jednat nejdříve o variantu Arena, která již vyšla, či o Academy, jejíž vydání se teprve připravuje. Academy by měla být o něco jednodušší a přístupnější verze hry Mage Wars. V případě, že se Blackfire rozhodne nejprve lokalizovat Arénu, mohla by být ještě letos. Pokud by se čekalo na Academy, pak bychom se obou her mohli dočkat v příštím roce, Academy na jaře 2016 a Aréna by následovala na podzim.

Mage Wars je taktická desková hra, která kombinuje prvky karetní a figurkové hry. Hraje se na plánu, který je rozdělen na čtvercové oblasti, zóny. Ty upravují pohyb a umístění různých objektů. Hráči představují čaroděje, kteří nastupují proti sobě do arény, aby poměřili své síly. Každý přitom pochází z jiné magické školy, takže využívají rozdílná kouzla, která mají uložena ve svém kouzelnické knize. S jejich pomocí vyvolávají mocné bytosti, aby za ně bojovaly, sesílají útočná kouzla, vyzbrojují se či si připravují mocné artefakty, a podobně.

Mage-Wars-hra

Díky českému překladu bude tato velmi zdařilá hra přístupná širšímu okruhu hráčů. O její kvalitě a oblibě hovoří i nominace na řadu cen, Golden Geek Award, International Gamers Award, Origins Award.

 

Odkaz: Mage Wars Arena na BoardGameGeek (en)

Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 1. část | Hrajeme.cz 29.11.2015 at 1:56

[…] Mage Wars  – termín: vypadá to na verzi Academy během 2016 […]

Připojte svůj komentář