Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte si

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 1. část

Je pravda, že do konce tohoto roku ještě vyjde řada her, které rozhodně stojí za pozornost. A nejen proto, že se blíží Vánoce (několik tipů na skvělé hry najdete v samostatném článku Deset nejlepších her pod stromeček 2015). Určitě vás ale bude zajímat, na co se můžete těšit v roce příštím. Otevíráme proto seriál článků o chystaných novinkách. Tentokrát se budeme věnovat hrám, které připravuje Blackfire. Není toho málo.


Quadro-Polis-boxQuadropolis – pro 2–4 hráče (vyd. Days of Wonder)

Pokud jste o této hře zatím neslyšeli, není divu, protože ji v Days of Wonder připravují na příští rok. Můžeme se tedy těšit na to, že u nás objeví současně se světovou premiérou. Graficky a produkčně jsou hry od Days of Wonder vždy na vysoké úrovni a podle prvních obrázků by to nemělo být ani tentokrát jinak. Ve hře Quadropolis bude každý hráče stavět své vlastní město. Mezi sebou budou soupeřit o obchody, parky, veřejné služby a další stavby, která chtějí umístit do svého města. Pomáhat jim v tom budou architekti, každý bude mít čtyři figurky, s nimiž bude zabere určité prostředky. Hrát se bude na čtyři kola. Na konci hry se oboduje každý ze šesti typů budov (například u obytných budov obdržíte body v závislosti na jejich výšce, u obchodů bude záležet na počtu zákazníků, u parků pak na počtu obytných budov okolo, atd.

Odkaz:

 

Potion-Explosion-boxPotion Explosion (Výbušné lektvary) – pro 2–4 hráče od 10 let (vyd. Horrible Games)

Jedná se o jednu z novinek, která byla představena letos na veletrhu SPIEL v Essenu. Jako studenti v kouzelnické škole budete skládat zkoušky z lektvarů. Lektvary mícháte z ingrediencí, které získáváte ze společného zásobníku (a mají podobu barevných kuliček). To je část hry, která vás rozhodně zaujme. Jakmile si některé kuličky vyberete, zbylé se posunou a tak vznikne nová nabídka. Kdo uvaří nejcennější lektvary, ten zvítězí. Je to pěkná a rychlá hra.

Odkaz:

 

Dr-Eureka-Box-hraDr. Eureka (Dr. Heuréka) – pro 2–4 hráče od 6 let (vyd. Blue Orange)

V této hře budete řešit řešit různá zadání, která pro vás připravil Dr. Eureka. Budete míchat různé molekuly ve zkumavkách, ale pozor, nesmíte se jich dotknout holýma rukama. Komu se podaří seřadit nejrychleji barevné kuličky-molekuly podle zadání, stane se nejlepším vědcem v laboratoři. Je potřeba říci, že k úspěchu budete potřebovat dobrou hlavu a také šikovné ruce.

Odkaz:

 

Boost-ukazkaBoost! – pro 2–8 hráčů od 6 let (vyd. Blue Orange)

Boost je rychlá a jednoduchá postřehová hra, kterou dostanete v elegantní kovové krabičce. Obsahuje 110 kulatých karet. Budete hledat dvě a více karet patřící do stejné skupiny.

Odkaz:

 

Portal-boxPortal – pro 2–4 hráče od 12 let (vyd. Cryptozoic Entertainment)

Tato hra vyšla letos a je to jedna z her, které vycházejí z počítačové předlohy. Hra je určena náročnějším hráčům. Hra má variabilní herní plán složení z jednotlivých místností, do nichž hráči umisťují členy testovacího týmu. Když je složíte dohromady, vytváří iluzi prostoru.

Odkaz:

 

T.I.M.E-Stories-boxT.I.M.E Stories – pro 2–4 hráče od 12 let (vyd. Space Cowboys) – zatím nepotvrzeno

Tato kooperativní vyprávěcí hra by také mohla vyjít, i když je to zatím nepotvrzeno. Zajímavostí je, že ji kdykoliv můžete přerušit a pokračovat později. Celou hru, s vyřešením všeho, si zahrajete jen jednou. O to intenzivnější bude vlastní hra.

Odkaz:

 


Výčet novinek, které pro příští rok Blackfire připravuje, tímto samozřejmě nekončí. V některém z dalších dílů vás seznámíme s hrami od Fantasy Flight Games, které vyjdou v češtině.

Očekávat také můžete další dříve ohlášené novinky, které původně měly vyjít letos, ale z různých důvodů (především pozdržením výroby v zahraničí) vyjdou až 2016 – aktualizovaná data plánovaného vydání najdete v Kalendáři novinek 2016:

 

Letos měla vyjít také Bláznivá nemocnice (Hospital Rush). Pokud jste ji měli na seznamu, tak si ji můžete škrtnout. Z českého vydání sešlo.


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

5 komentáře

Sluj recenzuje hru Výbušné lektvary | Hrajeme.cz 28.4.2016 at 19:11

[…] Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 1. část […]

Deskofobie vybírá Top10 her pro holky | Hrajeme.cz 1.3.2016 at 22:27

[…] Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 1. část – rodinné hry […]

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 3. část | Hrajeme.cz 1.3.2016 at 18:01

[…] mělo dorazit několik opozdilců. S připravovanými rodinnými hrami jsme vás seznámili v první části (najdete mezi nimi například Quadropolis, Portal nebo Potion Explosion), s hrami od Fantasy […]

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 2. část | Hrajeme.cz 9.12.2015 at 0:05

[…] v seriálu o novinkách, kterých bychom se mohli dočkat v českém vydání v roce 2016. Už v první části Blackfire odhalil řadu pěkných rodinných her, na které se můžeme těšit. Dnes představujeme hry z dílny […]

Deskofobie o novinkách společnosti Blackfire | Hrajeme.cz 8.12.2015 at 20:41

[…] je Michal. Některé jsme již oznámili na Hrajeme.cz koncem listopadu v samostatném článku Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 1. část. Nejzajímavější jsou proto hry od Fantasy Flight Games, které vyjdou v češtině. Největší […]

Připojte svůj komentář