Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Majesty je příjemná hra pro celou rodinu

Konec listopadu přinesl také jednu půvabnou rodinnou hru, která má v českém vydání název Majesty: Má koruna, mé království. A do úterní půlnoci 5. prosince o ni můžete soutěžit (viz Soutěž o hru Majesty). U nás ji vydal MindOK. Je to hra pro 2–4 hráče od 7 let, ale zahrajete si ji i s mladšími, kteří zvládnou základní počty. Ve hře každý buduje své království. K jeho prosperitě potřebuje různé poddané. Komu se to podaří nashromáždit největší poklad, ten zvítězí. Autorem hry je Marc André, můžete znát například jeho hru Splendor.

Základem hry jsou karty s různými poddanými, které si zvete do svého království, protože ho chcete zvelebit. Vaše království představuje osm karet budov. Ty si na začátku hry vyložíte do řadu, takže vytvoří souvislou krajinu. Během hry získáváte karty poddaných a umisťujete si je pod příslušnou kartu budovy, mlynářku od mlýn, hostinského pod hospodu, šlechtičnu pod kartu zámku. A ihned vykonáte akci či akce uvedené na kartě budovy. Vždy získáte nějaké mince, které mají podobu krásných žetonů z tvrdého plastu, takže mají svou váhu a dobře se s nimi hraje.

Během hry získáte celkem 12 karet poddaných. Získáváte je postupně tak, že si vyberete některou z šesti karet vyložených do nabídky. První je zdarma, ale abyste si mohli vzít vzdálenější kartu, musíte na každou před ní ležící položit figurku pomocníka. Těch můžete mít maximálně pět. Získáváte je buď z karet v nabídce, nebo v rámci akce po vyložení některých poddaných. U některých budov navíc provedete i zvláštní akci. Voják má útok, kterým „zaútočíte“ na ostatní hráče. Jeho síla závisí na počtu vyložených vojáků. Ostatní se brání pomocí stráží, ale pokud jich mají méně než je síla útočícího vojska, přijdou o jednu postavu, resp. ji umístí do špitálu. Ze špitálu ji můžete vrátit zpět pomocí zvláštní akce čarodějky.

Konec hry poznáte snadno, je rozebrán dobírací balíček karet. Následuje závěrečné vyhodnocení. Za každou postavu ve špitálu si odečtete jednu minci. Připočtete si body za různé postavy (umocníte počet druhů postav na druhou). A nakonec připočítáte body za převahu u každého typu postav (při shodě obdrží body všichni).

Majesty je svižná a jednoduchá hra, se kterou se seznámíte během pár minut, takže hned můžete začít hrát. Graficky i produkčně je hra na špičkové úrovni. Grafika karet je přehledná a s mincemi se velmi dobře manipuluje. Máte také stále přehled o tom, jak jsou na tom vaši spoluhráči. Určitě vyzkoušejte.

Majesty v Essenu 2017.Majesty v Essenu 2017.

Související články:

Majesty v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář