Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte si

Jaké novinky ještě připravuje MindOK pro rok 2017 (3. část)

MindOK již letos přinesl celou řadu krásných her, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Mezi nejnovějšími například Junk Art nebo Tajná výprava čarodějů pro děti. Pokud jste si ale mysleli, že je to vše, tak jste vedle. Během podzimu v češtině vyjdou například Krycí jména: Duet, párty hra Play! či rodinná hra Majesty a nové Smart Games pro jednoho hráče.


Krycí jména: Duet – pro 2–8 hráčů od 10 let

Celosvětově oceňovaná hra Krycí jména letos díky CGE získala novou variantu pro dva hráče, resp. dva týmy. Duet vychází ze základní hry. Významně ji posouvá v tom, že se jedná o kooperativní hru, ve které se postavíte hře, a nemusíte tedy soutěžit mezi sebou. Velmi dobře si proto zahrajete i ve dvou či v menším počtu hráčů.

Na stole jsou karty se slovy rozloženy do čtverce po pěti. Hráči se posadí proti sobě tak, aby viděli jen svou stranu nápovědní karty. Devět zeleně označených míst představuje agenty, černý pak vraha. Na každé straně je vrah na jiném místě a tři z devíti agentů jsou na stejných místech na obou stranách. Vaším společným úkolem je identifikovat 15 agentů dříve, než vyprší čas. Nesmíte přitom narazit na vraha ani odhalit příliš mnoho kolemjdoucích.

Tato varianta Krycích jmen přináší nový herní zážitek, přitom zachovává podstatu hry. Hru zpřístupňuje i těm, kteří neradi soutěží.

Související odkazy:

Majesty: Má koruna, mé království – pro 2–4 hráče od 7 let

Jedná se o jednoduchou rodinnou hru založenou na kartách. Herní doba se pohybuje okolo půl hodiny. Ve hře Majesty se stanete králi a královnami, kteří usilují o vybudování prosperujícího království. K tomu budete potřebovat pomoc svých poddaných – jak na první pohled docela obyčejné mlynářky, tak například šlechtičny. Pokud se vám podaří v pravou chvíli shromáždit ty správné postavy na správném místě, čekají vás velké příjmy. Musíte se mít ale na pozoru před vojenskými výpady sousedních vládců.

Hra bude poprvé představena na letošním veletrhru SPIEL v Essenu. Je to nová hra od Marca André (autora oceněné hry Splendor). V češtině by se měla objevit začátkem listopadu. Můžeme očekávat krásně graficky zpracovanou hru s přístupnými pravidly pro široký okruh zájemců.

Související odkazy:

Play! – pro 2–6 hráčů od 8 let

Popularita YouTuberů dorazila i do světa deskových her. V nové hře si budete moci vyzkoušet, jaké to je, když se stanete hvězdou internetu. Čekají vás nejrůznější výzvy a vědomostní otázky z on-line světa. Play je především párty hra, která vás má pobavit. Dorazit by měla začátkem listopadu.

Související odkaz:

To je otázka! – pro 3–6 hráčů od 12 let

Je to nová párty hra z dílny CGE od Vládi Chvátila. V ní si ověříte, jak dobře znáte své spoluhráče. Bylo by pro ně horší žít bez domovních dveří, nebo bez Facebooku? Hlasujte a dozvíte se, co druhý odpoví. Při této hře si procvičíte empatii a zjistíte, jak dobře znáte své kamarády a známé. Dorazit by měla začátkem listopadu.

Související odkaz:

Smart Games – hry pro jednoho hráče

Nové Smarty IQ Focus, Skákej! a Parkoviště bude mít MindOK během října. Ve hře Parkoviště je vaším úkolem najít ta správná parkovací místa pro všechna auta. Ve hře IQ Fokus máte zaplnit celou herní plochu 10 barevnými dílky. Jedná se o nový koncept hry. Ve hře Skákej! máte za úkol skákat se zajíčky tak, aby se všichni včas schovali do nor.

Související odkaz:

 


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář