Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Malí světoběžníci poznávají svět

Spojit hraní a učení znamená spojit příjemné s užitečným, takže jsou spokojené děti i jejich rodiče. Jednu takovou přinesl i Blackfire. Jedná se o kooperativní znalostní hru pro děti nazvanou Malí světoběžníci, která pochází z dílny finské společnosti Tactic. Určena je pro 2–6 hráčů od 5 do 10 let.

Hra je určena především dětem z prvního stupně základní školy, ale dobře ji zvládnou i předškoláci, kterým otázky přečtou dospělí nebo starší děti. Herní plán je složený z několika částí, které dohromady tvoří mapu světa s jednotlivými kontinenty. Mezi nimi se budete pohybovat a objevovat jejich tajemství.

Herní materiál.

Hráči se společně snaží zaplnit cestovní pas chybějícími razítky z různých kontinentů. Dostanete je za správné odpovědi na otázku nebo splněný úkol. Musíte přitom stát na kontinentu, ke kterému se otázka nebo úkol vztahuje. Třetí typ karet se nevztahuje k určitému kontinentu, ale máte najít obrázek zobrazený na kartě na herním plánu. Společně zvítězíte, když získáte všechna razítka dříve, než vám dojdou jízdenky.

Pravidla jsou triviální, takže s nimi malé, netrpělivé hráče nemusíte dlouho seznamovat, a rychle můžete začít hrát. Ve hře jsou stěžejní karty s otázkami a úkoly, tvoří jádro hry, a především určují to, jak bude hra děti bavit. Zde jsou přiměřeně obtížné, jsou vtipné, zábavné a pro děti motivační. Upevňují jejich znalosti, a především je rozšiřují.

Celkově se jedná o velmi povedenou vzdělávací hru pro děti, není ani tak znalostní, jak by se mohlo zprvu zdát. Rozvíjí i postřeh a komunikační dovednosti dětí. Hru můžete hrát i opakovaně, postupně projít všechny karty a o tématech s dětmi diskutovat, a tak je učit.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář