Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Memo Palace je veselá dětská hra trénující paměť a slovní zásobu

Dnes se podíváme na jednu hru, která je určena především dětem, konkrétně předškolákům od 5 let. Jmenuje se Memo Palace a v loňském roce ji vydal Piatnik. Hra je určena pro 2–4 hráče. Pokud hledáte jednoduchou hru, která bude rozvíjet fantazii, paměť a slovní zásobu vašich dětí, pak by Memo Palace mohla být ta pravá.

Hra obsahuje 16 čtvercových desek, které představují různá místa paláce. Na začátku hry je sestavíte k sobě. Dále jsou zde kulaté žetony se zvířátky, je tu například tučňák, tygr, sova, panda. Všechna zvířátka tvoří dvojice, rozlišuje je barva na rubu.

Herní princip je jednoduchý a elegantní. Kdo je na řadě, vezme si jeden žlutý žeton zvířátka ze zásoby a umístí ho na místo v paláci, které si zvolí. Zároveň ostatním řekne krátký příběh. Může například vystihnout důvod, proč se prasátko schovalo do dětské postýlky, nebo co se pávovi líbí v hudebním salónku. Zvířátka se samozřejmě umisťují skrytě, protože ve druhé fázi hry je všichni hledají. K tomu slouží modré žetony. Otočíte žeton a vaším úkolem je nalézt zobrazené zvířátko. Krátký příběh vás s tím určitě pomůže. Výhodu má tedy ten, kdo dobře poslouchal příběhy k jednotlivým zvířátkům.

Tato hra vás bude s dětmi bavit. Pokaždé můžete vymýšlet jiné, bláznivější příběhy. Ve hře je k dispozici 25 párů zvířátek, která můžete obměňovat. Zpočátku můžete hrát s menším počtem. Využít také můžete kooperativní variantu hry s „příšerami“, které se připletly mezi zvířátka. Prohrajete, pokud nějakou příšeru odkryjete místo zvířátka. Musíte si proto napovídat.


Memo Palace v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář