Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Tři nové hry Honzy Vodičky: 3iQ, QARQ a Bzzz

Do českých obchodů, ale i těch zahraničních si hledají cestu hned tři nové hry Honzy Vodičky, které vydává společnost Millaminis. Mají záhadné názvy: 3iQ (čti trik), QARQ (čti kvark) a Bzzz. První dvě jsou originální variací na známé piškvorky. Poskytnou vám ale daleko více možností a kombinací, takže si s nimi užijete více zábavy. Jedná se o logické hry pro 2 hráče. A Bzzz je paměťová dětská hra pro 2–4 hráče.

Všechny tři hry vás zaujmou již svými netradičními „krabicemi“ v podobě různě vysokých a širokých tubusů. Ty ukrývají měkká kolečka, která leccos vydrží, jsou příjemná do ruky a můžete je v případě potřeby i vyprat (do 40 stupňů). Obě logické hry mají látkový herní plán. Hry jsou díky tomu dětem přímo ušité na míru.

3iQ (trik)

Hra využívá klasický rozvrh 3 x 3 polí. Vaším úkolem je vytvořit řadu herních žetonů své barvy, podmínkou ale je, aby tyto žetony měly stejnou velikost. K dispozici totiž máte 9 kruhů, tři velikosti po třech, které do sebe zapadají. Kromě prvního tahu prvního hráče, můžete na herní plán položit jeden nebo dva spojené žetony. Pokud se stane, že položíte poslední žeton, ale hra není u konce, v dalším tahu pokračujete přesunem jednoho svého žetonu.

QARQ (kvark)

Hra má stejná pravidla jako 3iQ, ale je o něco složitější a náročnější, protože se hraje na plánu 4 x 4 pole a každý hráč má celkem 24 žetonů (6 sad ve 4 velikostech). V této variantě ve svém tahu pokládáte 1, 2 nebo 3 žetony své barvy na herní plochu. A při přesouvání můžete můžete pohnout 1 či 2 svými spojenými žetony.

Hra je určena pro hráče od 8 let.

Bzzz

Bzzz je jednoduchá paměťová hra. V první fázi si rozdělíte kulaté žetony a postupně je rozložíte na stole. Každý nahlas řekne, jaký žeton pokládá. Může na něm být louka, květina, bonbon, ale i pavučina. Ve druhé fázi pak destičky sbíráte. Snažíte se brát květiny a bonbony, protože za ně získáte body. Louka vám nic nepřinese, ale neuškodí, prostě ji otočíte zpět. Zato pavučina je nepříjemná, musíte si ji nechat, a příště ji místo tahu vrátit zpět. Kdo má v součtu nejvíce bodů po předem domluveném počtu partií, zvítězí.

Se staršími dětmi můžete vyzkoušet i blufovací verzi. Při pokládání destiček během první fáze hry můžete blufovat. Ostatní si pak mohou sázet na to, že nemluvíte pravdu. Za takto získané žetony pak máte body navíc.

Hra je určena pro děti od 2 let.

Herní žetony všech tří her jsou vyrobena ze speciálně upravené lehčené pěny, která má certifikaci pro děti již od narození. Můžete si s nimi hrát kdekoliv, doma, na zahradě i u bazénu. Praktický tubus každou hru dobře chrání a můžete ji dobře převážet.

V současné době si hry můžete objednat na webových stránkách výrobce: www.millaminis.com. Postupně by měly být dostupné ve specializovaných obchodech a hračkářstvích.

Honza Vodička vymýšlí deskové hry přes 15 let. Zaměřuje se především na hry rozvíjející logické myšlení. Je například autorem her Hexeto (Albi), Empatia (Albi) či Piráti (Dino).


3iQ, QARQ a Bzzz v katalogu Hrajeme.cz:

 

Připojte svůj komentář