Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Na prodej je rychlá aukční hra s nemovitostmi

Na prodej je jednoduchá, rychlá a dobře fungující dražební hra, kterou u nás vydalo Albi. Není to úplná novinka, poprvé vyšla v roce 1997. V loňském roce se tato hra pro 3–6 hráčů od 8 let objevila v nové grafické úpravě. Autorem hry je Stefan Dorra. Hra vás zavede do světa realit. Nejdříve se budete snažit co nejlevněji nakoupit nemovitosti, a potom je co nejdráže prodat. K vítězství potřebujete pevné nervy, dobrý odhad soupeře a trochu toho obchodního štěstí.

Tato hra obsahuje dvě sady karet – nemovitosti a šeky. V první části dražíte o karty s nemovitostmi. Nabídka je opravdu pestrá, od krabice pro bezdomovce, přes kadiboudu, tee-pee či srub až po vilu, mrakodrap nebo orbitální stanici. Vždy se otáčí tolik karet, kolik je hráčů. K dispozici ale máte jen určitou hotovost a draží se vždy o omezenou nabídku. V dražbě musíte přihodit, nebo pasovat. Kdo již nechce přihazovat, vezme si nemovitost s nejnižším číslem (a zpět polovinu mincí, zaokrouhluje se nahoru). Poslední hráč získá nemovitost s nejvyšším číslem a zaplatí celou nabízenou cenu.

Na-prodej-mateial-2

Když jsou rozebrány všechny karty nemovitostí, nastává druhá fáze hry – prodej domů, které jste získali. Nyní přijdou na řadu šeky. Připravíte nabídku šeků podle počtu hráčů, mají hodnotu od 2 do 15 tisíc. Každý hráč si tajně připraví kartu domu. O zisku šeku – úspěšném prodeji – rozhoduje hodnota nemovitosti. Hráč, který vyložil kartu domu s nejvyšším číslem, si vezme nejvyšší vyloženou kartu šeku. Kdo má na konci hry největší jmění, zvítězí.

Tato hra je zábavnější ve větším počtu hráčů. Je rychlá a s jednoduchými pravidly, takže s nimi rychle seznámíte jakéhokoliv zájemce. Zahrajte si ji v rodině i s příležitostnými hráči. Dobře se hodí jako předehra k náročnější hře nebo na cesty pro vyplnění volné chvíle. Pěkné na ní je, že je napínavá po celou dobu a stále se musíte rozhodovat, co je pro vás nejlepší a jak asi uvažují ostatní.


Související články:

 

Ohodnoťte hru Na prodej v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář