Hrajeme.cz
Chystá seVideoVideopředstavení

Na Startovači můžete podpořit hru Velryby ničí svět

AKTUALIZOVÁNO Začátkem června na Startovači odstartovala kampaň na podporu nové české hry Velryby ničí svět. Na první pohled vás zaujme svými originálními ilustracemi karet s velrybami. Vlastní hra je určena pro 2–4 hráče. Tvůrci hru charakterizují takto: „Velryby ničí svět je humorná desková hra na deset až patnáct minut pro dvě až čtyři velryby, které se nebojí vzít spravedlnost do vlastních rukou a srovnat se zemí největší lidské metropole.“

Aktualizace: Pro zájemce byly přidány nové  nové odměny (Luxury edice a Boží edice) a nové bonusové cíle.

Ilustrované karty ve čtyřech barvách představují města, která se velryby (hráči) snaží ničit. Toho dosáhnou dvěma způsoby – zaplacením příslušného počtu daných surovin nebo chytrou manipulací s kartami na herní desce. Na začátku každého tahu totiž hráč hází dvěma kostkami (ručně vyráběné s unikátními symboly) a následně se snaží vymyslet, jak s nimi nejlépe naloží. Kostku může využít buď k zisku surovin, nebo spolu se surovinami pro pohyb karty po herním plánu. Každá karta má na sobě znázorněno, které suroviny jsou potřeba k jejímu zničení a jak naplnit její podmínku pro zničení pohybem. Hráč hledá nejvýhodnější variantu a samozřejmě se snaží zničit co nejvíce karet v jednom tahu.

Autory hry jsou Jindřich Pavlásek, Petr Vojtěch, Josef Bělehrádek a Jakub Muřín. Tato čtveřice výtvarníků, grafiků a herních designérů má již za sebou menší či větší herní projekty z digitálního světa.

 

Video s představením projektu Velryby ničí svět (délka videa: 1:19 min.):

Aktuálně můžete získat základní hru. Lepší edice hry vyprodány, ale tvůrci nabídnou další možnosti, na které můžete počkat. V kampani byl odemčen první „Stretch Goal“ (rozšíření se 4 speciálními kartami, které zásadně mění hratelnost).

Odkaz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář