Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Odhalte tajemství Makroskopu

Makroskop je novinka, kterou přineslo Albi koncem května. Je to rodinná hra, která je určena pro 2–6 hráčů od 6 let. Založena je na jednoduchém principu hádání obrázku, jehož části postupně odhalujete. Díváte se na ně přes „speciální zařízení“. Po rozbalení krabice si nejprve musíte sestavit Makroskop a vložit do něj připravené obrázky, které tvoří úhledný špalíček.

Makroskop má v sobě kruhové otvory, přes které vidíte části obrázku. Na začátku jsou ale zakryté očíslovanými žetony. Hráč, který je na řadě, odebere jeden nebo dva žetony a může se rozhodnout, zda bude hádat, co je na obrázku, nebo ne. Pokud nechce hádat, obdrží jeden krystal za každé odkryté okénko. Krystaly představují ve hře body, a také platidlo.

V případě, že hráč na tahu chce hádat, oznámí to ostatním a řekne, jaký obrázek podle něj makroskop skrývá. Další hráči se k hádání mohou přidat, musí ale zaplatit dva krystaly hráči, který je na tahu. Kdo hádal správně, obdrží tolik krystalů, kolik políček na makroskopu ještě zůstalo zakryto. Ten, kdo hádal špatně, stejný počet ztratí. Hra končí po 10 kolech, které odměřuje počítadlo. Zvítězí hráč s nejvíce body.

Hra má jednoduchá pravidla, na vysvětlení vám stačí minuta, takže hned můžete začít hrát. Odhalování tajemství obrázků má v této hře svůj půvab, který podporuje zpracování hry s makroskopem a krystaly. Obrázky jsou vytvořeny perokresbou, jsou černobílé a zobrazují různé objekty z každodenního života. Hra je zábavná především s dětmi, které se učí z drobných detailů vydedukovat celý předmět. Při hře s menšími dětmi můžete využít jednodušší variantu pravidel.

 

Související článek:

Makroskop v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář