Hrajeme.cz
Představení hryPro náročné

Nesmrtelnost je nové rozšíření hry Duna: Impérium v češtině

Po rozšíření Vzestup Iksu přinesly REXhry také druhé rozšíření hry Duna: Impérium, která se v češtině jmenuje Nesmrtelnost, v originálu Immortality. Do hry vtahuje Bene Tleilax, které je mocným, byť okrajovým společenstvím impéria. Specializuje se na genetické inženýrství.

Rozšíření Nesmrtelnost obsahuje 30 nových karet impéria, které jednoduše zamícháte do balíčku. Novinkou je 18 karet Tleilaxu, nad řadou imperiálních karet z nich připravíte nabídku. Nová je také deska Bene Tleilax, kterou položíte poblíž. Jsou na ní dvě počítadla, Tleilaxu a výzkumu. Kromě toho každý hráč obdrží dvě nové základní karty Experimenty, které nahradí karty Duna, a žeton rodové atomové zbraně. Během hry ho můžete jednou použít, abyste odhodili všechny karty z imperiální nabídky a nahradili je novými. Nechybí ani nové karty intrik.

Obrázek: Herní materiál

S pomocí desky Bene Tleilax si budete zaznamenávat váš technologický pokrok, který získáte od Tleilaxu. Jedná se o stupnici výzkumu. Budete tak získávat různé odměny, například zničit kartu a získat biologický vzorek. Když dosáhnete ikony genetického pokroku, který představuje zásadní vědecký průlom, začnete po zbytek hry vyhodnocovat všechny efekty s touto ikonou.

Při posunu na stupnici Tleilaxu můžete také obdržet nějaké bonusy, ale především zde můžete získat vítězné body. K posunu žetonu na této stupnici dojde po aktivaci ikony Tleilaxu (vypadá jako brouk).

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář