Hrajeme.cz
Nové hryPředstavení hryPro náročné

Rozšíření Vzestup Iksu přináší do hry Duna: Impérium technologie a CHOAM

Mezi hráči oblíbená strategická hra Duna: Impérium se dočkala prvního rozšíření s názvem Vzestup Iksu, které do hry přináší nové prvky a obohacuje ji o další strategické možnosti. Především se setkáte s významnou společností CHOAM, společnost planetárních ústředí volného trhu, s technologiemi, které poskytuje planeta Iks, a budete moci nasadit bitevní lodě, které zvýší vaši vojenskou sílu. Stejně jako základní hru české vydání připravily REXhry.

Duna: Impérium je hra zasazená do prostředí slavného románu Duna. Hráči představují velkorody soupeřící o moc a slávu. Je založena na kombinaci dvou základních mechanismů: umisťování dělníků na akce a deck-buildingu, vytváření unikátního balíčku karet během hry. Celé rozšíření zapojíte do hry. Obsahuje novou desku CHOAM, která překryje pole Landsraad a CHOAM na herní desce základní hry. Vedle ní pak umístíte desku Iks a položíte na ni dílky technologií.

Co rozšíření přináší

K technologiím se dostanete jen přes ikonu Získání technologie, když ji máte k dispozici na kartě nebo z herního plánu. Můžete si pak vybrat jednu ze tří technologií v nabídce a zaplatit její cenu v koření. Cena není malá, takže se vyplatí získat nějakou tu slevu. Technologie mají různé efekty a fungují v různých fázích hry.

Silnější je ve hře role společnosti CHOAM. Při vyhodnocení ikony přepravní lodi (z karty či herního plánu) posunete svou přepravní loď. Pokud se s ní vrátíte na spodní pole počítadla, získáte odměnu z pole, kde se nacházela, a ze všech pod ním. Je to další způsob, jak získat nejrůznější výhody, například technologii se slevou, vliv ve vybrané frakci, peníze či koření.

Novinkou jsou také bitevní lodě, které vám poskytnou hned několik výhod. Pokud ji nasadíte do střetu, má sílu 3. Po vyhodnocení středu se vám vrátí do pevnosti. A pokud ve střetu zvítězíte, ovládnete jedno ze tří míst na Arrakisu. Nově se také setkáte s několika novými ikonami. Odložení vám umožní získat efekt za odložení karty na balíček. Infiltrace zas umožňuje zahrát agenta na již obsazené místo cizím agentem.

V pravidlech najdete také epickou variantu hry, která je delší a konfliktnější než standardní hra. Hraje se na 12 bodů a upravuje se počáteční nastavení hry.

Pokud jste si oblíbili základ hry Duna: Impérium, pak určitě rozšíření Vzestup Iksu vyzkoušejte. Věřím, že vás nezklame.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář