Hrajeme.cz
Rady, nápady, tipy

Nová pravidla Dominionu

Taky vám Dominion leží ve skříni? Kdo by to neznal – koupíte si dobře hodnocenou hru, ale po prostudování pravidel a pár prvních hrách zjistíte, že to není úplně to, co jste původně očekávali.
Mě osobně Dominion mírně zklamal právě tím, na čem je celá jeho herní logika posatavená, tedy svou přímočarostí. Jinak má však tato úžasně ztvárněná hra velký potenciál, který originální pravidla nejsou schopna využít.
A tak jsem přemýšlel co s tím, neboť mi přišlo škoda, aby taková krásná (a poměrně drahá) hra ležela ladem.

Nakonec jsem na zahraničním webu odhalil jeden fandovský projekt – Dominion Conquest. Pokud hru hrajete roky dle originálních pravidel a jste maximálně spokojeni se zábavou, kterou vám přináší, doporučuji, abyste u originálních pravidel zůstali. Pokud však stejně jako já chcete vyzkoušet Donimion i jinak a (dle mého názoru) lépe, přikládám odkaz na podrobně rozepsaná vysvětlující pravidla:

https://www.uloz.to/7886022/dominion-pdf

Hra pro nás tak získala zcela nový náboj a donutila nás mnohem více přemýšlet. Přináší nové možnosti taktizování ale i výrazně zábavnější prvek náhody. V 5-6 hráčích se může protáhnout i přes 2 hodiny, ale i po dvou hodinách si budete většinou přát hrát dál (nám se to stává poměrně často).
Kdo má tedy čas a chuť zkusit Dominion z jiného úhlů, vřele doporučuji Dominion Conquest a těším se na vaše názory!

Autor článku: Phoenix

Připojte svůj komentář