Hrajeme.cz
Herní akce

I letos vyjíždí na cestu Carcassonne Tour

Moderní deskové hry si získávají čím dál víc příznivců. Ale občas se stává, že rodiče menších dětí jsou nepříjemně překvapení, když nějakou koupí a zjistí, že je hra je nějak moc složitá, v krabici je spousta malých dřevěných „dílků neznámého účelu“ a pravidla se vůbec netváří jako jednoduché čtivo k pochopení.
Inu, spoustě lidí, spíše studentům a dospělým takové hry přinášejí spoustu kvalitní a inteligentní zábavy. Ale pokud máte děti na prvním stupni základní školy, bude lepší dát jim pro začátek něco jednoduššího.

Takovou hrou je i Carcassonne, pojmenované podle obrovské středověké pevnosti v jižní Francii. V ní hráči na stůl pokládají destičky s malými kousky krajiny – s cestami, loukami částmi měst, a vzniká před nimi miniaturní, prosperující a zalidněná středověká krajina. Každý se svými panáčky obsazuje ty části, o které má zájem, a získává pro sebe body. Takže se soutěží, a přitom je to celé docela nekonfliktní – žádné vypalování soupeřových vesnic se rozhodně nekoná.

Navíc si od loňského roku můžete v této hře i krásně zasoutěžit. Díky sponzorům a týmu pořadatelů se totiž „rozjela“ celorepubliková řada turnajů. Carcassonne Tour se druhým rokem rozjíždí právě teď – první turnaj začíná 10. března. Zájemci si přijdou na své např.v Ostravě, Kopřivnici, Ústí nad Labem, Týništi nad Orlicí, Plzni, Brně a řadě dalších měst.

Letošních turnajů bude dohromady 15, a tak má každý šanci najít si ve svém anebo blízkém městě ten svůj a zarezervovat si své místo formou webové přihlášky. Komu se zadaří, postoupí do finálového turnaje – mistrovství republiky, kde už čekají hodnotné ceny!

Milí hráči, kteří už Carcassonne znáte, i vy, kteří byste se s ním teprve chtěli seznámit: rozhodně neváhejte a podívejte se na www.carcassonne-tour.cz. A pak už vzhůru do středověku!

Autor příspěvku: Ori

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář