Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Nové Spící královny mají podtitul Králové v nesnázích

Dobrá zpráva pro rodiče a děti dorazila koncem října. Blackfire přinesl hru Spící královny 2, která má podtitul Králové v nesnázích. Je to pokračování úspěšné rodinné hry Spící královny, kterou si děti oblíbily po celém světě. Královny jsou vzhůru a mohou se vrátit ke svým královským povinnostem. Nebude to ale tak jednoduché, protože je potřeba zachránit krále, kteří se dostali do nesnází. Královny k jejich záchraně potřebují najít pomocníky, kteří se ukrývají v začarovaném lese. Zvítězí hráč, který jako první zachrání potřebný počet králů (záleží na počtu hráčů). Novinka je určena pro 2–5 hráčů od 8 let. Zvládnou ji i mladší děti, které umí základní matematické operace, sčítání, odečítání, násobení a dělení.

Hra je o něco složitější než předchozí Spící královny, ale stále jednoduchá a přístupná. Některé prvky hry vám budou povědomé, jiné jsou nové. Co si ale hra zachovává, je originální a vtipná grafika. Jaké novinky hra přináší? Tentokrát získáváte karty pomocí kostky. Doberete si zpravidla 1, 2 nebo 3 karty. Může ale padnout drak. V tom případě předáte svého rytíře hráči po levici a můžete probudit jednu svou královnu, která vám při čekání na pomocníka usnula. Jednoho rytíře dostanete každý hráč na začátku hry – každý má speciální vlastnost, kterou vám poskytuje během hry.

Herní materiál.

Ve hře jsou tři nové karty s okamžitou akcí, které dokáží s lecčím zamíchat. Zahrajete je jako první. Měnibaba vám umožní vyměnit jednu kartu z vaší říše za kartu z říše jiného hráče, Vrbky ospalky zas uspí všechny vaše královny, Čaroskřítci se s vámi podělí o kouzelnou moc, takže můžete získat pomocníka nebo například vyměnit dva rytíře ve hře.

Pak můžete vyložit karty čísel, knihy kouzel a královen a provést akce. Pokud chcete získat pomocníka, musíte ze svých číselných karet vytvořit matematický příklad (můžete přitom použít jen jeden druh matematické operace a za rovná se musí být rovnou výsledek: 2 + 3 + 3 = 8). Nebo můžete zahrát dvojici stejných číselných karet a probudit všechny své spící královny, zahrát knihu kouzel nebo zachránit krále.

Krále zachráníte tak, že použijete královnu a pomocníka se stejným symbolem. Královnu odložíte na odhazovací balíček, pomocníka vrátíte doprostřed stolu lícem dolů a vezmete si jednoho z králů, který se tam ještě nachází.

Ve svém tahu můžete udělat více různých akcí, zároveň můžete ovlivnit ostatní hráče, takže jsou stále zapojeni. Zároveň se snažíte pomocí matematických operací ze svých karet získat pomocníky, kteří jsou klíčoví k záchraně králů.

Celkově se dá říci, že Spící královny 2 velmi pěkným způsobem rozvíjí a mění původní koncept, takže vznikla nová, svébytná hra. Pokud jste si oblíbili původní hru, novinka se vám bude určitě také líbit.

Ukázka hry.

    Mohlo by vás také zajímat

    Připojte svůj komentář