Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Stezky tukanů získaly nové dva mapové listy

Stezky tukanů jsou jednou z nejzdařilejších zakreslovacích her, které u nás vyšly (typu flip&write). Pokud ji máte, tak vám již nejspíš dochází nebo došel blok s mapových listů obou ostrovů a přemýšlíte o tom, jak získat nové. Máme pro vás řešení a oceníte ho hned dvojnásobně. MindOK připravil a v říjnu vydal rozšíření nazvané Přívozy. Toto rozšíření obsahuje nový blok mapových listů, a také náhradní blok pro základní hru. Každý obsahuje 100 oboustranných listů.

S rozšířením získáte dva nové ostrovy, Isla Bahía a Isla Habita. Novinkou jsou na nich přívozy, které překonávají zálivy. Isla Habita navíc obsahuje 3 nové vesnice s novými výzvami. Při jejich propojení ihned získáte bonusový úsek stezky. Body získáte na konci jako obvykle, k těmto vesnicím ale nepřísluší žádné karty bonusů.

Přívozy se považují za již zakreslené úseky stezky propojující políčka obou konců linky. Zároveň se považují za atrakce. Každý přívoz propojený s vesnicí musíte obodovat, i kdybyste nechtěli (za třetí a čtvrtý přívoz obdržíte záporné body).

Pokud hru Stezky tukanů neznáte, tak vězte, že se jedná o svižnou a pravidlově přístupnou zakreslovací hru pro 1–8 hráčů od 8 let, která poskytuje velkou variabilitu a strategické možnosti, takže si ji užijete i při opakovaném hraní. Vaším úkolem je vystavět na nepříliš známém souostroví síť stezek, která domorodcům usnadní přesun mezi vesnicemi a umožní jim navštívit co nejvíce místních atrakcí. Vyhraje ten nejlepší stavitel. Ocení ji především ti, kdo vyhledávají přátelské hry bez interakce mezi hráči a škození. 

Ostrov Bahía.
Ostrov Habita.

Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář