Hrajeme.cz
Nové hry

Novinky Blackfire: Hra o trůny, Pán prstenů, Panství hrůzy

Krásné překvapení si pro předvánoční čas připravil Blackfire. Do obchodů již míří novinka Hra o trůny: Spiknutí, rozšíření Ulice Arkhamu pro Panství hrůzy a rozšíření Válečné tažení pro Pána prstenů: Putování po Středozemi. Obě rozšíření ocení všichni fanoušci zmíněných her, čeká je jedinečný zážitek při odhalování děsivých tajemství nebo vyrazit za dobrodružstvím do Rohanu a Gondoru.


Hra o trůny: Spiknutí

– karetní blafovací hra pro 3–6 hráčů od 12 let

Spiknutí je nová hra od Fantasy Flight Games, která má podtitul „Karetní hra plná zrady a intrik“. Zasazena je do světa knižní ságy Píseň ledu a ohně od George R. R. Martina a budete hrát za známé postavy, například za Cersei, Melisandru, Tyriona či Jona Sněha, a setkávat se s celou řadou postav (Arya, Theon, Khal, Bronn, Stannis, Joffrey) Musíte být ostražití, protože hráči po vaší pravici i levici jsou zároveň vaši spojenci i protivníky, kteří vám nebudou váhat zradit.

Ve hře zvítězí hráč, který má nejmocnější malou radu. Vtip je ale v tom, že máte jako vůdce malé rady dvě – jednu po pravici a druhou po levici, zároveň je ale sdílíte se sousedními hráči. Skutečnou vaší malou radou bude ta, která má nižší hodnotu při porovnání obou rad přináležejících hráči. Hra je založena na hraní karet, využívání jejich efektů a získávání převahy (vlivu) při získávání spojenců, které následně umístíte do jedné ze dvou malých rad.


Panství hrůzy: Ulice Arkhamu

– pro 1–5 hráčů od 14 let

Toto rozšíření vyšlo v originálu jako Streets of Arkham Expansion v roce 2017, nyní jsme se tedy dočkali i českého vydání (po rozšířeních Svatyně soumraku a Děsivé výpravy). Je to skvělá zpráva, protože s ním získáváme další tři scénáře a můžeme se jako vyšetřovatelé pustit do odhalování tajemství skrytých v Arkhamu. Připravte se na boj se světskými i nadpřirozenými hrozbami. Přináší nový typ karet – elixíry, žetony vylepšení, nové mapové díly, nestvůry, vyšetřovatele a karty vybavení. Ve hře se také setkáte s věžovými hlavolamy.

Elixíry můžete během hry získat, představují chemické sloučeniny. Po jejich získání si kartu vyložíte před sebe, až budete moci, otočíte je. V tom případě na ni budete muset hned zareagovat. Dokud k tomu nebudete vyzváni, nesmíte se na druhou stranu karty elixíru podívat.

Různé herní efekty také mohou vést k tomu, že vyšetřovatel získá vylepšení. Využijete k tomu příslušné žetony.


Pán prstenů: Putování po Středozemi – Válečné tažení

– pro 1–5 hráčů od 12 let

Rozšíření Válečné tažení vám poskytne celou novou kampaň zahrnující 15 nových dobrodružství. Jako hrdinové budete muset odpovědět na volání o pomoc Rohanu a Gondoru. Jsou to dvě království lidí ve Středozemi, která zasáhl stín a napadly je šiky žoldáků povolané tajemnou postavou. Během hry budete putovat těmito královstvími a bránit je před nepřátelskými silami.

Přináší nové terény, nepřátele, hrdiny, předměty a role. Obsahuje také novou výzvu v podobě „strasti“. Ty způsobují negativní efekty, které vám zkomplikují život. Pomáhat vám nově budou jezdecká zvířata, která můžete získat, rozšíří vaše vybavení. Novinkou jsou náročný terén a opevnění, které ztíží pohyb po mapě nebo při boji.

Mezi novými hrdiny je i Medděd, který během hry může měnit podobu a získat tak unikátní schopnosti a atributy. Celkem získáte 7 nových hrdinů, mezi nimiž je například Boromir či Kalamita Bralová.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář