Hrajeme.cz
Představení hry

Jízdenky, prosím: Asie přináší do hry nové možnosti

Blackfire letos vydal také rozšíření úspěšné rodinné hry Jízdenky, prosím!: Je to první mapové rozšíření hry s názvem Asie. Obsahuje především oboustranný herní plán s mapami, které zahrnují celou Asii protkanou sítí měst a různobarevných tratí, jak je znáte ze základní hry.

Zahrát si můžete dvě různé varianty: Asii a Legendární Asii. Budete potřebovat některou ze základních her: Amerika či Evropa. Předpokládá se také, že znáte jejich pravidla.

Asie – pro 4 a 6 hráčů od 8 let

Asie přináší největší inovaci této primárně kompetitivní hry. Hraje se totiž týmově a budete si ji moci zahrát až v šesti hráčích, resp. je navržena pro 4 nebo 6 hráčů. Hráči jednoho týmu sedí u sebe, aby hráli v řadě za sebou. Vagonky týmové barvy si rozdělí na půl. Každý bude mít své karty vagonů, zároveň bude moci využívat karty ze společného stojánku. Obdobně bude mít každý své karty cílových stanic (tajné) a další budou společné na stojánku. Pokud budou chtít hráči tajné karty cílových stanic sdílet, budou muset „obětovat“ svou akci.

Hra končí, když kterýkoliv tým má na konci tahu hráče 4 nebo méně vagonků v celkové zásobě. Tým s největším počtem vítězných bodů zvítězí. Každý hráč tedy realizuje své tahy, zároveň se musí doplňovat se svým parťákem.

Asie: Legendární Asie – pro 2–5 hráčů od 5 let

Druhá mapa vás zavede na začátek 20. století do dálav východních zemí. Na plánu je více trajektů, což jsou speciální tratě, na jejichž postavení potřebujete tolik lokomotiv, kolik jich je vyobrazeno na políčkách. Specialitou rozšíření jsou horské tratě. Na jejich postavení potřebujete dva vagonky, jeden postavíte na trať, druhý umístíte na zvláštní místo na plánu a započítáte si za něj dva body navíc.

Pokud jste si hru Jízdenky, prosím! (Ticket to Ride) oblíbili, pak bude tento nový herní plán pro vás pěkným zpestřením hry.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář