Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Obohaťte své Carcassonne o nové katedrály a německé kláštery

MindOK vydal balíček čtyř minirozšíření, které obohacují oblíbenou rodinnou hru Carcassonne. Můžete je přidat jednotlivě i všechny, podle libosti. Hru jako takovou nemění, ale tvořivě ji doplňují. Získáte tak body za proslulé německé kláštery novými způsoby, budete stavět slavné katedrály a obsazovat arcibiskupské stolce, navštívíte trhy v Lipsku nebo vyšlete své družiníky jako výběrčí daní na cesty kolem Carcassonne.

Dočkáte se například využití grafických prvků, které se vyskytují na loukách na kartičkách základní hry. Získávají tak konkrétní význam v podobě bodů.

Herní materiál.

Německé kláštery

Nových 6 kartiček krajiny, které představují významné německé kláštery, nahradí původní kartičky klášterů ze základní hry. Přikládat je budete podle obvyklých pravidel. Buď ho osadíte mnichem, a tak se stane obvyklým klášterem, nebo ho obsadíte převorem. Pak postavíte figurku na hranu. Vyhodnocovat se bude až na konci hry. Získáte za ně tolik bodů, kolik kartiček leží souvisle vodorovně a svisle od kláštera.

Německé katedrály

Přináší také šest kartiček krajiny, které představují německé katedrály. Zamícháte je mezi ostatní kartičky krajiny a přikládat je budete podle obvyklých pravidel. Na katedrálu můžete položit figurku jako arcibiskupa. Bodování se mění při uzavírání cest vedoucích ke katedrále. Za každý úsek obdržíte 2 body. A při uzavření všech cest vedoucích ke katedrále se vyhodnotí i arcibiskup. Obdržíte za něj bod za každý úsek cesty vedoucí ke katedrále.

Kláštery a výběrčí daní.

Lipské trhy

Toto minirozšíření obsahuje 4 dvojité kartičky krajiny. Využijete je místo startovní kartičky, které vytvoří uzavřené město Lipsko. V této variantě by měl mít každý hráč o dvě figurky více než obvykle, protože v ní rychle dochází. Při uzavírání cesty, která i přes křižovatky vede do Lipska, máte na výběr, zda právě uzavřenou cestu obodujete jako obvykle, nebo nebodujete a pošlete svou figurku do Lipska. Položíte ji do jedné ze čtyř čtvrtí. V dalším průběhu hry budete získávat body navíc při uzavírání cest, měst, klášterů. Nebo dostanete body navíc na konci hry za chlévy a statky na vaší louce.

Výběrčí daní

Deset nových kartiček krajiny zamícháte mezi ostatní a každý hráče dostane jednu destičku celnice. Když během hry přiložíte kartičku, ale nepoložíte na ni figurku, můžete si před sebe vyložit malou celnici, a tak si ji připravit. Později ji budete moci umístit na volnou křižovatku. Bodujete, pokud některý hráč uzavře cestu, na jejímž konci stojí vaše celnice. Body dostanete za každý statek, chlév, loupežníci či zahradu a za každou skupinku pocestných.

Katedrály a Lipské trhy.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář