Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Odhalte zloděje v Muzeu podezřelých

Mezi letošními novinkami najdete také rodinnou hru Muzeum podezřelých, ve které představujete vyšetřovatele loupeže vzácného artefaktu v muzeu. České vydání připravil Blackfire. Hra je určena pro 2–4 hráče od 8 let. Její herní doba se pohybuje okolo 20 minut. Vaším úkolem je během šesti kol odhalit zloděje mezi 16 podezřelými. Získané stopy si budete zaznamenávat do zápisníku. Pomohou vám při vyšetřování. Každý vede vlastní vyšetřování. Zvítězí ten, kdo si vsadí nejvíce na jednoho či více skutečných zlodějů.

Pravidla hry nejsou nijak komplikovaná, rychle se s nimi seznámíte. Z kartiček podezřelých jich náhodně vyberete 16 a uspořádáte je odkrytě do mřížky 4 x 4. Představují různé místnosti muzea a podezřelé. Z každého z 8 typů stop náhodně vyberete jednu kartu a vyložíte je skrytě vedle kartiček podezřelých. Každý hráč pak dostane zápisník, tužku, žeton detektiva a 12 žetonů vyšetřování.

Hráči se střídají v tazích podle vylosovaného pořadí. Každý vykoná dvě akce. Nejprve prozkoumá jednu stopu. TA mu napoví, kdo podezřelý není. Zvolit ale může jen takovou, na kterou může umístit jeden ze svých žetonů vyšetřování. Pokud na stopě zatím žádný není, nic mu nebrání, aby se na ni tajně podíval a zaznamenal si ji do svého zápisníku. V případě, že zde žeton vyšetřování je, musí mít k dispozici žeton stejné nebo vyšší hodnoty. V opačném případě si musí vybrat jinou stopu. Druhou akcí je návrh podezřelého. Žeton vyšetřování položí na jednu ze 16 kartiček podezřelých. Podle jeho hodnoty dostane body, pokud se ukáže, že jde o zloděje. Snažíte se proto umístit své žetony co nejlépe.

Na konci hry se postupně otočí všechny stopy, vyloučí se tak všichni podezřelí. Kartička s podezřelým, která zůstane odhalená, ukáže na zloděje. Zlodějů ale může být i více. Může se ovšem stát, že nebude žádný. Znamená to, že zloděj z muzea utekl. Body pak získáte za žetony, které jste během hry umístili na kartičku dveří.

Muzeum podezřelých je rychlá detektivní hra, ve které uplatníte dedukci a odhad. Zpočátku máte informací málo. Postupně se ale zpřesňují. Musíte také sledovat ostatní hráče a dobře zvažovat, jaké hodnoty žetonů použijete na stopy a které si necháte na podezřelé, za něž na konci hry dostanete body.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář