Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Hádejte postavy v párty hře Kdovíkdo

Albi vydalo novou asociační párty hru Kdovíkdo. ve které budete hádat slavné osobnosti pomocí pouhých tří nápověd. Je to svižná hra, ve které uplatníte i rychlost a postřeh. Určena je pro 3–6 hráčů od 12 let. Albi tak pokračuje ve svém programu vydávání původních českých her. Za touto stojí Ondřej Poštulka, který se v Albi stará například o herní komunitu.

Ve hře se na chvíli stanete známou osobností. Smůla je, že je to tajné, takže ostatním musíte dát výstižné nápovědy, aby vás mezi ostatními osobnostmi poznali. Zároveň se snažíte uhodnou, kdo jsou ostatní hráči. V první fázi kolo proto náhodně vyložíte na desku postav karty se jmény různých osobností. Zároveň tajně určíte pomocí žetonů, kdo bude kdo pro toto kolo. Seznamte se dobře se všemi kartami osobností. Pokud by mezi nimi byl někdo neznámý, tak ho jednoduše vyměňte.

V další fázi budete vybírat nápovědy. K dispozici máte karty slovní a obrázkové, můžete je libovolně kombinovat, nebo hrát jen s určitým typem karet nápověd, jak vám to bude vyhovovat. Na stůl vyložíte o tři karty více, než je hráčů. Na znamení si každý jednu vybere, a to najednou, kdo bude rychlejší, toho karta nápovědy bude. Zopakujete si to třikrát, aby měl každý hráč před sebou tři karty nápovědy. Následuje hádání postav spoluhráčů. K tomu použijete žetony, na nichž máte čísla 1–6. Umístíte po jednom skrytě k nápovědám každého z nich.

Obdržíte tolik bodů, kolik spoluhráčů uhodlo vaši postavu. Bod také získáte za každého spoluhráče, jehož postavu jsme uhodli. Postavy vyhodnocujte postupně a můžete také diskutovat o každé postavě, než ji odhalíte. Po třech kolech si spočítáte získané body a určíte vítěze.

Kdovíkdo je svižná hra s jednoduchými pravidly a zábavným systémem hádání skrytých postav. Ve hře je pestrá škála osobností od historických postav po současnost z různých sfér života (Božena Němcová či Jaromír Jágr), narazíte ale také na postavy fiktivní a pohádkové (Superman nebo Medvídek Pú). Hodí se proto získat vhodnou nápovědu, postřeh, rychlost a znalost spoluhráčů vám v tom pomohou.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář