Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ominoes jsou kostky bohů, které ožívají

Jednou z podzimních novinek je také abstraktní kostková hra Ominoes: Kostky bohů, kterou vydalo Albi. Určena je pro 2–4 hráče od 8 let. Hra je svižná, takže ji zvládnete rychle, do 15 minut. Pomocí kostek s vaším symbolem se postupně snažíte vytvářet souvislé plochy na herní desce. Tím získáváte body, které potřebujete k vítězství. Musíte proto chytře využívat speciálních symbolů na kostkách.

Hraje se na speciálním plánu, který je oboustranný, otočíte si ho podle počtu hráčů. Zároveň se tak určí, jaký symbol  patřící egyptskému bohu budou hráči mít. Ten, kdo je na tahu, hodí jednou kostkou. Symbol na této kostce určí, kterou kostkou již umístěnou na plánu může pohnout. Pokud se jedná o některou ze čtyř barev, posune ji přesně o tři pole v libovolném směru. Pokud ale padl symbol hybatele, pohnete kteroukoliv kostkou o tři pole. Poslední možností je symbol černého hada. Ten má speciální efekt. Vyberete některou kostku na plánu, hodíte s ní a vrátíte na místo, kde ležela. Nakonec přidáte kostku, s níž jste na začátku tahu házeli, kamkoliv na plán.

Cílem všech těchto manévrů je vytvořit skupinu vaší barvy, která bude složena alespoň ze čtyř kostek. Do skupiny se počítají i černé kostky hybatele a hada. Jsou to takoví žolíci. Bodování je jednoduché, za každou kostku ve skupině získáte bod. Zvítězí ten, kdo získá třináct bodů (ve dvou 21 bodů).

Kostky bohů jsou jednoduchou a rychlou hrou, kterou si dobře zahrajete ve dvou i více hráčích. Pravidla zabírají jeden list A4, takže s nimi nové hráče seznámíte během pár minut. Pokud máte rádi kostkové hry, pak si ji určitě vyzkoušejte.


Související odkazy:

Ominoes: Kostky bohů v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář